MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

O nas

Maximus to imię, któr oznacza największy. Jest więc – napisano w Słowniku Języka Polskiego - „imieniem intencjonalnym, które ma wróżyć wielkość jego nosicielowi. Sięgnął po nią Prezes, który chce w ten sposób zaznaczyć zamierzenia dotycząceg własnej grupy medialnej.

Ta już dziś jest niemała, bo opiera się o Polskie Radio Londyn oraz tygodnik Cooltura. A teraz staje jeszcze na portalu, który docelowo ma być nie tylko największym w Wielkiej Brytanii polskim serwisem infromacyjnym, ale też potężnym kombajnem do elektronicznego biznesu i handlu.

Nadające powagi imię Maximus jest doskonałą nazwą dla całej grupy medialnej, ale w samym serwisie aż tacy poważni nie jesteśmy i idziemy do was pod zdrobniałym, tutaj SJP także donosi, że po polsku można bez problemu zdrabniać nawet imperatora, tytułem Max. Powagi będzie tu bowiem tylko trochę. Za to dużo będzie humoru, rozmowy, krytyki tego co wspólnie oglądamy, dystansu do siebie, a może i do was. Z całą pewnością do tego, co można o nas wszystkich przeczytać w brytyjskich tabloidach, a co niektórzy traktują to ze zbyt wielkimi emocjami. Choć już czas, by zamiast emocjonować się cudzą opowieścią, zacząć opowiadać historię tej emigracji samodzielnie - tak, jak wygląda ona naprawdę. A naprawdę Polacy należą do najbardziej energicznych i pracowitych społeczności Wysp i są dla nich wielką szansą.

Ale nie pomylcie się – nie dostaniecie portalu moralizatorskiego i mdłego. Jedno możemy wam obiecać. Nudno to tutaj na pewno nie będzie. Nie będzie też owijania. Max to pełnokrwisty portal informacyjno-publicystyczny, który przy okazji tego, że będzie informował, ma posłużyć jako rodzaj dziennikarskiego mostu między Wyspami i Polską. Miejsca, w którym wy znajdziecie informacje o tym, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, i znajdą je Ci, którzy w kraju zostali, ale interesują się tym, co u was, bo są waszymi rodzinami, przyjaciółmi albo po prostu wam zazdroszczą. Ale znajdziecie tutają też spojrzenie na Polskę z właściwej perspektywy – tą jest dystans 1500 kilometrów. Będziemy też chcieli pokazać, jak wiele Polska może się od was nauczyć.

Dlatego ten portal będziemy tworzyć na dwa kraje i na dwa miasta. Informacje z Wysp dostaniecie m.in. od najlepszych polskich dziennikarzy pracujących w Wielkiej Brytanii: ekipy Polskiego Radia Londyn, którą kieruje Artur Kieruzal oraz „Cooltury” redagowanej przez Kordiana Klaczyńskiego. Polska redakcja znajdzie się w Krakowie i będzie pracować na dwa kraje. Na początek w trzyosobowym składzie.

Idziemy na MAXa.

 

 

Reklama
Reklama

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!