MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

2000 pracowników pozywa Morrisons

fot. Getty Images

Dodano: 30.10.2015

Zatrudnieni u spożywczego giganta zdecydowali się walczyć o swoje prawo do prywatności. 2000 pracowników złożyło pozew w związku z wydarzeniami sprzed dwóch lat, kiedy z firmy wyciekły informacje na temat wszystkich zatrudnionych.

Pomimo, że na walkę przed sądem zdecydowało się jedynie 2 procent zatrudnionych w tym czasie, szanse na wygraną są spore. "Moi klienci uważają, że Morrisons nie dołożył starań, żeby ustrzec się przed upublicznieniem danych dziesiątek tysięcy pracowników. Naraził ich w ten sposób na poważne ryzyko kradzieży tożsamości i straty finansowe" uważa Nick McAleenan, prawnik zajmujący się ochroną danych osobowych.

Informacje o pracownikach wyciekły w 2013 roku. Zabezpieczenia obszedł jeden z audytorów firmy. Po kilkumiesięcznym śledztwie udało się znaleźć winnego, który został skazany na 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik sieci sklepów nie uważa jednak, żeby wyciek danych spowodował jakiekolwiek straty u pracowników. "Nie zgadzamy się z wnioskiem i nie uważam, że powinniśmy ponosić odpowiedzialność za przestępstwo dokonane przez kogoś innego. Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej informacji o czyichkolwiek stratach związanych z przeciekiem" czytamy w oświadczeniu.

Morrisons to kolejna firma, o której jest głośno w ostatnim czasie w związku z brakiem odpowiednich zabezpieczeń danych. Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do gigantycznego wycieku informacji na temat klientów sieci komórkowej TalkTalk.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!