MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Trudniej o wygraną w lotto. Kumulacja się powiększa

fot. Getty Images

Dodano: 16.10.2015

Zmiana zasad popularnej gry liczbowej doprowadziła do tego, że drugie losowanie z rzędu nie wyłoniło zwycięzcy. Oznacza to, że w jutrzejszym losowaniu przewidywana główna nagroda wyniesie ponad 12 milionów funtów.

Zmiana zasad miała spowodować, że choć wygrane będą nieco rzadsze, kwota która ostatecznie znajdzie się na koncie, bardziej ucieszy zwycięzcę. To dlatego zwiększono liczbę numerów, które można skreślić z 49 do 59. Teraz zdobycie głównej nagrody jest trzykrotnie trudniejsze. Wcześniej szansa na główną nagrodę wynosiła 1:14 000 000, obecnie jest to 1:45 000 000.

Nowe zasady oznaczają też, że przynajmniej jedna osoba w każdym losowaniu wzbogaci się o milion funtów. Choć eksperci uważają, że atrakcyjność gry nieco przez to spadła, same władze National Lottery przekonują, że w nowym systemie łatwiej jest zdobyć jakąkolwiek nagrodę, a aktywni gracze na pewno to docenią.

Cena pojedynczego losu nie ulega zmianie. Nadal będą to dwa funty. Plusem nowego rozwiązania jest fakt, że trafienie "dwójki" daje sznasę na bezpłatny los wykorzystany w kolejnym losowaniu. Za trafienie trójki nadal dostaniemy 25 funtów, ale trafniejsze obstawienie większej ilości liczb daje nam szanse na dużo większą wygraną.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!