MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Królowa otworzyła nową siedzibę Scotland Yardu

Fot. PAP/EPA

Dodano: 14.07.2017

Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła w czwartek nową siedzibę londyńskiej policji. Ceremonię otwarcia przełożono o prawie cztery miesiące ze względu na atak terrorystyczny w marcu na pobliskim Moście Westminsterskim.

Scotland Yard przeprowadził się do nowoczesnego budynku Curtis Green przy Victoria Embankment na brzegu Tamizy. Dzięki przeprowadzce do nowego budynku policja zaoszczędzi ok. 6 mln funtów rocznie - zauważa agencja AP.

Budynek poprzedniej siedziby metropolitalnej policji, znajdujący się na Victoria Street w samym centrum Londynu, był uznawany za przestarzały i niedostosowany do dzisiejszych warunków pracy.

Nowa siedziba policji miała być otwarta w marcu, jednak ceremonię przełożono ze względu na atak terrorystyczny, do którego doszło 22 marca 2017 roku. Napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim w Londynie, zabijając trzy osoby, a następnie próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta. Sprawca został zastrzelony przez służby bezpieczeństwa. Ataku dokonał islamski ekstremista Khalid Masood, który urodził się i wychował w Wielkiej Brytanii.

PAP

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!