MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Nowe informacje na temat środowego ataku na parlament

Fot. Jack Taylor / Getty Images

Dodano: 24.03.2017

Coraz więcej szczegółów pojawia się w brytyjskich mediach odnośnie okoliczności ataku 52-letniego Khalida Masooda na Westminster Bridge.

Brytyjska bulwarówka The Sun dotarła do nagrań i zdjęć pokazujących chwilę ataku Masooda na policjanta Keitha Palmera oraz moment kiedy funkcjonariusze ochrony jednego z ministrów strzelają do atakującego.

NOWE INFORMACJE

Wcześniej pojawiała się informacja, że to uzbrojeni policjanci strzelali do napastnika. Na jednym z filmów zamieszczonych na portalu The Sun widać jednak jak uzbrojona policja przyjeżdża już po oddaniu strzałów przez ochronę. Inne zdjęcia pokazują ubranych w garnitury pracowników ochrony osobistej jednego z ministrów celujących do Khalida Masooda.

Najprawdopodobniej byli to ochroniarze podsekretarza w ministerstwie spraw zagranicznych Tobiasa Ellwooda, który reanimował po ataku policjanta Keitha Palmera.

The Sun dotarł również do nagrania pokazującego ewakuację premier Theresy May z terenu House of Common tuż po oddaniu strzałów do napastnika.

KOLEJNI ZATRZYMANI

Jak wynika z oświadczenia policji, siedem osób zostało zatrzymanych w Birmingham w środkowej części kraju, a jedna w Londynie. Większość trafiła w ręce policji w nocy ze środy na czwartek. Wśród zatrzymanych są trzy kobiety.

W ramach śledztwa w związku ze środowym atakiem funkcjonariusze wciąż przeszukują domy w Walii, w Birmingham i we wschodnim Londynie. Zakończono już rewizje w Brighton i na południowym wschodzie Londynu.

W śledztwie bierze udział ok. stu detektywów.

PD

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!