MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Za gruby żeby pracować

"Daily Record".

Dodano: 12.10.2015

Stephen Beer to w Plymouth znana postać. Wszystko za sprawą programu telewizyjnego Channel 5, w którym wystąpił wraz z żoną, a który nosił tytuł: „Benefits. Za grubi żeby pracować.” Pokazano w nim między innymi wesele pary, które kosztowało 3 tys. funtów i zostało w całości sfinansowane z zasiłków. Teraz znów jest o nim głośno, bo... znalazł pracę.

Ale nie popracował. W kilka tygodnii po jej rozpoczęciu doznał bowiem wylewu.

Para pojawiła się w telewizji na początku bieżącego roku. Mający 45 lat Stephen ważył wówczas 200 kilogramów. A ponieważ otyłości towarzyszy u niego standardowa cukrzyca oraz problemy z sercem, to był człowiekiem, który od lat nie pracował i korzystał z pomocy opiekunów.   

W programie opowiadał, jak mu ciężko. - Cały szukam pracy, ale nikt nie chce mnie przyjąć – opowidał, jednak nie spotkał się z sympatią widzów, których oburzyły koszty sfinansowanego z zasiłków wesela. Opowiadał też, że poprzednio pracował w 2011 roku, jako samozatrudniony sprzątacz. Jednak problemy ze zdrowiem zmusiły go do poszukania nowej pracy.

Po emisji programu w Channel 5 Stephen wziął się za siebie i w ciągu kilku miesięcy schudł do 130 kilogramów. To pozwoliło mu znaleźć zatrudnienie, jednak – jak się okazało – nie wszyscy są skrojeni do bycia pracusiami. Teraz ponownie trafił na okładki gazet – sprawę opisujemy za „Daily Record” - bo zaledwie po kilku tygodniach mężczyzna zasłabł. Okazało się, że doznał kolejnego mikro-wylewu. Trafił do szpitala.

- Sytuacja jest stabilna, ale nie poprawia się – mówi jego żona Michelle.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!