MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Pałac Buckingham pod jeszcze większą ochroną

Policja zamyka The Mall – główną ulicę prowadzącą do Pałacu Buckingham

Dodano: 22.12.2016

Ulice wokół pałacu Buckingham w Londynie mają być przez trzy miesiące zamykane na czas uroczystej zmiany warty, przyciągającej tłumy turystów. Taki środek bezpieczeństwa wprowadzono po zamachu w Berlinie, gdzie zginęło 12 ludzi.

Ulice zamykane będą od 10.45 do 12.30 w dni zmiany warty, która jest chętnie obserwowanym wydarzeniem. Zazwyczaj odbywa się ona co drugi dzień. Poinformował o tym zarząd Parków Królewskich, w gestii którego są też ulice.

Do Londynu na świąteczne wyprzedaże zawsze zjeżdża wiele osób, a na pokazie noworocznych fajerwerków spodziewanych jest około 100 tys. ludzi.

W zeszły wtorek policja brytyjska zapowiedziała ocenę środków bezpieczeństwa w związku z zamachem na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie i zamachem na rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa w Ankarze.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że urzędnicy dokonają rewizji wszystkich środków bezpieczeństwa w stolicy Wielkiej Brytanii.

Kalendarz zmian warty znajduje się na stronach internetowych oraz na Facebooku. Informuje on między innymi, który z regimentów zapewnia tego dnia oprawę muzyczną. W wigilię Bożego Narodzenia był to np. batalion irlandzki.

PAP

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!