MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Szef Ryanaira obiecuje darmowe bilety lotnicze

fot. Getty Images

Dodano: 29.11.2016

Najbardziej znana tania linia lotnicza na świecie zapowiada kolejną rewolucję na rynku. Zdaniem dyrektora generalnego firmy Micheala O'Leary, już za 10 lat firma będzie mogła zaoferować swoim klientom darmowe bilety lotnicze.

O swoich planach poinformował słuchaczy konferencji Airport Operators Association. Zdaniem Irlandczyka już wkrótce pieniądze będą pochodziły z innych źródeł i to lotniska będą płacić liniom lotniczym za możliwość przyjęcia pasażerów.

- Nasze najbliższe plany wiążą się z regularnym obniżaniem cen biletów. Moim zdaniem w ciągu 5 - 10 lat bilety na nasze loty będą rozdawane za darmo. Nasze samoloty będą zapełnione w stu procentach, a pieniądze będziemy zarabiać na udziale w zyskach lotnisk. Ludzie, którzy podróżują zostawiają na lotniskach coraz więcej pieniędzy - przekonuje O'Leary.

Na samej konferencji nikt nie odniósł się do tych planów i branża lotnicza pozostaje sceptyczna, ale już wielokrotnie Ryanair pokazywał, że potrafi przecierać szlaki i wdrażać nowe rozwiązania.

Już teraz co czwarty funt, który wpływa do kasy Ryanaira pochodzi z innych źródeł niż bilety lotnicze, a proporcje te mają się zmienić w niedalekiej przyszłości. Ryanair zarabia na dodatkowych opłatach, wynajmie samochodów i sprzedaży jedzenia i napojów na pokładach samolotu.

- Zdarza się, że sprzedajemy bilety za 5 funtów, a opłaty lotniskowe i podatki wynoszą 20 funtów. W takich przypadkach to ja wam płacę za latanie z nami i pokrywam różnicę kilkunastu funtów. Dlatego w przyszłości wprowadzenie darmowych biletów jest normalne i nieuniknione - zdradza prezes znany z kontrowersyjnych pomysłów.

W 2016 roku Ryanair przewiezie prawie 120 milionów pasażerów. W roku 2024 ma plany na przewiezienie 200 milionów. Irlandzki przewoźnik stał się tak atrakcyjnym partnerem, żę coraz więcej lotnisk walczy o jego obecność, oferując obniżenie opłat lotniskowych.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!