MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

20-latek wyłudził ćwierć miliona funtów i uciekł z prostytutką do Ameryki Południowej

fot. Derby Telegraph

Dodano: 13.11.2016

Marcus Elliot zapragnął życia wśród jachtów, cygar i luksusu. Wpadł więc na pomysł rozkręcenia biznesu, który pozwoli mu osiągnąć wszystkie te rzeczy. Teraz za swoją skłonność do przepychu, będzie musiał odsiedzieć kilka lat w więzieniu.

Mężczyzna z Lincolnshire swój biznes rozpoczął w wieku 20 lat. Mechanizm był prosty. Podpisał z jedną z firm umowę o wzięciu kontenerów transportowych w leasing. Obiecał wypożyczać je innym osobom i dzięki temu sukcesywnie spłacać raty.

Tutaj podobieństwa do zwykłego biznesu się kończą. Elliot zaraz po otrzymaniu 100 kontenerów, większość sprzedał na eBayu. Gdy upewnił się, że nikt się nie dowiedział o jego działaniach, sprzedał ponownie, tym razem już nieistniejący towar. Kupujących starał się zwodzić jak najdłużej, tłumacząc się problemami logistycznymi.

Gdy firma udzielająca leasingu postanowiła przyjrzeć się sprawie, okazało się, że kontenery zniknęły, a mężczyzna uciekł z Wielkiej Brytanii i przebywa w Ameryce Południowej.

W sumie między styczniem 2012 roku i marcem 2014 roku wyłudził 252 tysiące funtów.

- W ciągu pięciu miesięcy wydał 73 tysiące funtów na podróże zagraniczne, kupił łódź motorową, którą szybko rozbił i porzucił, a 28 tysięcy funtów zapłacił luksusowej prostytutce za towarzystwo podczas egzotycznej wyprawy - wylicza prokurator prowadzący sprawę.

Na jego komputerze znaleziono setki zdjęć przedstawiających pudełka z luksosowymi cygarami, piętrzące się pliki banknotów i kartę członkowską Playboya.

Linia obrony miała wzbudzić litość u orzekających. Adwokat przekonywał, że chłopak miał różne dziwne pomysły, ponieważ chciał zastąpić ojca samotnej matce, na której barkach spoczęło prowadzenie domu. W efekcie jednak losu najbliższej rodzinie nie poprawił, a pieniądze wydał na własne zachcianki.

- Przyniósł wstyd swojej rodzinie. Jego dwaj starsi bracia wyrośli na porządnych obywateli, a matka wśród lokalnej społeczności stawiana była za wzór. Teraz musi się wstydzić za swojego syna - można było usłyszeć w sądzie.

Skazany nie wykazał skruchy i nie przeprosił za swoje postępowanie. Sąd skazał go na 3 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Krzysiek: Ciekawe ile z tego wyroku będzie musiał posiedzieć? Znając brytyjskie prawo w momencie kiedy nic specjalnego nie odstawi to nawet polowy nie odsiedzi. Może raz na jakiś czas opłaca się walnąć taki numer???

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!