MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

"Polska to dobry sojusznik i straszliwy wróg" - poruszające nagranie Brytyjczyka z Warszawy [WIDEO]

fot. YouTube

Dodano: 13.11.2016

Brytyjczyk, który od kilku lat mieszka w Warszawie, postanowił na Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, podzielić się spostrzeżeniami na temat swojej drugiej ojczyzny.

"Polska to krzyż/ Polska to tęcza/ Świeczki w cmentarzach/ Świeczki pod zabytkami" mówi w poruszającym nagraniu. W dalszej części wymienia symbole kojarzące się z Polską, porusza sprawy związane z codziennością, ale i z ważnymi chwilami. Chwaląc za dobre cechy, nie zapomina wspomnieć o wadach.

Patrick Ney, znany w sieci jako Paddisław Wędrowniczek od marca 2013 roku prowadzi bloga, w którym opisuje przygody związane z życiem w stolicy Polski.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~Pated: Pomodl sie alicja, 9 lat mieszkam w Uk i nigdy nie mialem problemow orzez to ze jestem polakiem. Jak ktos sie nie potrafi zachowywac to notmalne ze mu morde obija i od polaczkow nawyzywaja.
  • ~Alicja: Odwrotnosc mieszkam w UK tu zostalo skrzywdzone brutalnie me dziecko bo nie jest Anglikiem....piekne slowa o Naszych tradycjach lecz UK nie robi nic by nam polakom mieszkajacym na stale tu w UK pomuc daje sie sprawce bestialstwa na tacy oni nie reaguja gdzie szuksc pomocy ????????

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!