MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Szkoci odwiedzili Londyn. Bójka na Wembley i potraktowanie Trafalgar Square jako toalety

fot. Getty Images

Dodano: 12.11.2016

Rosnące napięcia pomiędzy Szkotami i Anglikami najlepiej można było zauważyć z okazji piątkowego meczu pomiędzy oboma reprezentacjami. Mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zakończył się zwycięstwem Anglików 3:0, ale starcia nie ograniczyły się do stadionowej murawy.

Jeden z kibiców udostępnił w serwisie Snap Chat nagranie, na którym widać, jak kibic Szkocji kilkakrotnie dostaje ciosy w głowę od innego kibica, najprawdopodobniej Anglika. Zakrwawiony mężczyzna został opatrzony przez lekarzy i przesłuchany przez policję.

Nie wiadomo dokładnie, czy stadionowa bójka efektem wcześniejszego zachowania szkockich kibiców. Londyńskie media były zbulwersowane tym, że północni sąsiedzi na miejsce świętowania przed meczem wybrali Trafalgar Square. Zaledwie kilka godzin wcześniej w ramach Armistice Day uczczono tam pamięć zamordowanych podczas I Wojny Światowej żołnierzy.

Gdy obchody się zakończyły plac został przejęty przez szkockich kibiców. Pozostawili po sobie setki puszek po piwie, potłuczone szkło. Osoby, które widziały plac bezpośrednio po "świętowaniu", porównali go do publicznej toalety. Policja starała się nie interweniować, choć potwierdziła, że zatrzymała dwóch kibiców. Jednego za napaść na przechodnia przy Trafalgar Square, drudiego za nieprzyzwoite zachowanie na Baker Street.

Napięcia pomiędzy Szkotami i Anglikami, które istniały od zawsze, wzmogły się po decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej, czemu Brytyjczycy z północy są przeciwni. W związku z niepewną sytuacją polityczną coraz głośniej mówi się o kolejnym referendum niepodległościowym, w ramach którego Szkocja opuściłaby Wielką Brytanię.

Sam mecz na Webley zakończył się korzystnie dla Anglików. Prowadzą oni w grupie F po pewnym zwycięstwie 3:0. Bramki dla reprezentacji strzelili Daniel Sturridge, Adam Lallana i Gary Cachil.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~Lolo: Do wyczesany......dobrze godosz tylko zymby źle skłodosz
  • ~WYCZESANY: PRL , LEPIEJ ZAJMIJCIE SIE REKLAMAMI TYPU : SMIECIE WYWIOZE , ZLOM KUPIE , A ODIZOLOWANY INCYDENT ZOSTAWCIE INNYM NIEZAINTERESOWANYM MEDIOM

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!