MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Kierowca ciężarówki z Polski sprawdzał GPS i spowodował wypadek, w którym zginął inny Polak

fot. Getty

Dodano: 10.11.2016

Pochodzący z Polski 31-letni kierowca ciężarówki miał sprawdzać swój GPS, by dowiedzieć się, jak długo zajmie mu pozostała podróż, kiedy jadący przed nim samochód zwolnił. Polak nie zdążył zahamować, gwałtownie skręcił i wjechał na przeciwny pas ruchu, tam uderzył w  samochód. Jego kierowca zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Także pochodził z Polski.

Oskarżony przyznał się do spowodowania śmierci przez nieuważną jazdę, ale prokurator uznał, że to za mało, oskarżył go o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, za co grozi wyższa sankcja i skierował sprawę do sądu. Tam podkreślał, ze sytuacja na drodze była łatwa do przewidzenia, a jadący przed ciężarówką samochód wyraźnie sygnalizował zamiar skrętu. Do tego, żeby uniknąć wypadku, wystarczyła odrobina uwagi. Tej jednak, podkreślał, zabrakło.

Dlatego kierowca ciężarówki, mimo zachowania limitu prędkości, nie mógł zareagować w porę, wjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w Forda Transita, za kierownicą którego siedział inny Polak. Tego odwieziono do szpitala, ale nie udało się go uratować. Zmarł na skutek wypadku.

Do wypadku doszło w styczniu na drodze A420 w okolicach Farrington.

Decyzja prokuratury o tym, by sprawa trafiła do sądu, wynika z analizy telefonu oskarżonego, który zarekwirowała policja. Sąd usłyszał, że w czasie 3 godzin i 17 minut podróży poprzedzającej wypadek, Polak przez 2 godziny i 36 minut wykonywał lub odbierał telefony.

Proces trwa.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

  • ~klopsik: wlasnie wlasnie ... za podpowiedzia zony ... zycze ci andrucie poojebany zeby w ciebie przyjebal kolega tego kretyna, z telefonem przy uchu ...najlepiej tirem .. i wtedy zapytamy, czy to sady sa popierdolone czy ludzie ktorzy przez 3:17 jazdy 2:36 spedzaja na telefonie - ja juz dosc takich bydlakow widzialem, jednego gnoja mniej., niech go zamkna
  • ~klopsik: popierdolony to ty jestes debilu, jak bronisz innych kretynow ktorzy dzwonia w czasie jazdy
  • ~Mariola: Porąbane bo ten czas co rozmawiał przez tel wcale nie musiał trzymać go przy uchu.
  • ~Andrucik: No i co w tym złego że odbierał lub wykonywał telefony. Te sądy angielskie są popierdolone.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!