MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Morderca z Polski odsiedzi wyrok na Wyspach

Fot. Getty images.

Dodano: 10.11.2016

Tomasz Dmytryszyn został w 2013 roku skazany na dożywocie za udział w zamordowaniu 23-letniej Catherine Wells-Burr. Rok temu złożył wniosek o to, by wyrok odsiedzieć w Polsce – ten został właśnie odrzucony.

Sprawa zabójstwa Catherine była bardzo głośna. Dmytryszyn wraz z Rafałem Nowakiem, który był narzeczonym dziewczyny i jednocześnie kochankiem jego siostrzenicy, zaplanował spisek i morderstwo w efekcie którego przestępcy mieli się wzbogacić o pieniądze z polisy ubezpieczeniowej dziewczyny, To się jednak nie udało i stanęli przed sądem.

Zabił Rafał Nowak, ale Dmytryszyn oraz Anna Langwinowicz także odpowiedzieli za morderstwo. Wszystkich skazano na wyrok co najmniej 32 lat za kratami.

Przeniesienie go do Polski wymagało by dostosowania kary do polskiego kodeku karnego i istniały obawy, że ta zostanie zmniejszona. Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło prośbie i Dmytryszyn będzie musiał odsiedzieć całość wyroku w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!