MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Młody Polak z Wysp zamordowany w biały dzień w centrum miasta

fot. Getty

Dodano: 03.11.2016

31-letni Polak został zabity we wtorek w Longford na północy Irlandii - poinformowała lokalna policja. Głównemu podejrzanemu zostaną w czwartek postawione zarzuty. Jak dowiedziała się PAP, śledczy wykluczyli przestępstwo motywowane nienawiścią.

Arkadiusz C. został raniony nożem w klatkę piersiową we wtorek tuż przed południem w pobliżu centrum handlowego w Longford. Ciężko ranny został przetransportowany do lokalnego szpitala Midland Regional Hospital Mullingar, gdzie zmarł.

Według informacji PAP śmierć Polaka nie jest traktowana jako potencjalne przestępstwo na tle nienawiści narodowościowej, a sprawca także jest obcokrajowcem. Policja odmówiła udzielenia informacji, czy 24-letni napastnik jest Polakiem, zasłaniając się tajemnicą śledztwa do czasu postawienia zarzutów.

Po wstępnym śledztwie irlandzka policja zdecydowała o skierowaniu sprawy do sądu w celu postawienia zarzutów. Sąd ma się zająć sprawą jeszcze w czwartek.

Jednocześnie policja zaapelowała do świadków o dostarczenie informacji dotyczących przebiegu ataku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

  • ~Ola: A czytac panowie ze zrozumieniem umieja? Raczej chyba nie ...a i slownik ortograficzny by sie przydal albo funkcja "sprawdz pisownie" ;)
  • ~Edzia: Brexit na pewno nie pomogl
  • ~Olo: Zastanawia mnie tylko jedna żecz , mianowicie czy gdyby nie referendum lub inny wynik czyli Anglia zostaje w UN czy były by te pobićia i morderstwa ? Jak sądzicie bo z tego co dowiedziałem się od kilku znajomych Angkików to że pobicia i morderstwa były są i będą a za sprawą Brexit wiadomo gazety i media tv mają na tym interes i to nie mały !

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!