MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Polacy, którzy rzucali bekonem w meczecie, zostali skazani na osiem miesięcy więzienia

fot. Getty Images

Dodano: 01.11.2016

28-letni Piotr Czak-Żukowski i 21-letni Mateusz Pawlikowski, którzy na początku października zostali zatrzymani przez policję, po tym jak wdarli się do meczetu i w jego wnętrzu rzucali bekonem, usłyszeli dziś wyrok. Sąd skazał ich na osiem miesięcy więzienia.

O sprawie pisaliśmy już TUTAJ.

- W czasie procesu sąd usłyszał, że dwóch mężczyzn popełniło zbrodnię nienawiści „z najwyższego poziomu. To znaczy islamofobię" – opisuje jego przebieg Talk Radio.

- Tych dwóch było kompletnie i całkowicie pijanych. Weszli do meczetu. To jest zabronione dla ludzi, którzy są pijani. Ale nie tylko weszli. Także obrażali wiernych tuż przed wieczornymi modłami. Mieli ze sobą plasterki bekonu i rozrzucili je po podłodze świętego miejsca – usłyszał sąd.

- Mam nadzieję, że ten wyrok podkreśli, iż nie będziemy tolerować przestępstw nienawiści w żadnej formie - mówił sędzia Peter Clarke i wymierzył Polakom karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Obaj przebywają w areszcie już niemal od miesiąca.

Według Court News stali się tam ofiarami agresji ze strony muzułmańskich współwięźniów.

Dodaj komentarz

Komentarze (10)

  • ~Henrykowski Jan: Tych dwóch polaczków niespełna rozumu zostało wydupczonych przez czarnych murzynów zboczeńców w kryminale Mają teraz nauczkę polaki robaki [cool] [czesc]
  • ~Krzysztof: Czy na pewno mamy tu do czynienia z domniemaniem niewinnosci? Z tego co czytam to Ci dwaj Panowie: - fakt: byli kompletnie pijani - czy byli świadomi gdzie wchodzą? - czy wdarli się tam siłą? - czy mieli ze sobą bekon w celach profanacji czy w celach konsumpcyjnych? Możliwe, że miała miejsce nastepująca sytuacja. Panowie będąc pijanym i jedząc lub niosąc w kieszeni: kanapki/kebab/hotdoga/(inne narodowe potrawy z boczkiem) i myląc uliczki, drzwi, bo jesteśmy pod wpływem, zostaniem oskarżeni i zaocznie skazani za "zgrodnię nienawiści z najwyższego poziomu".
  • ~pawel: nalzezy zdelegalizować islam i żydow na terenie polski, koniec kropka.
  • ~Antek: 8 miesiecy za dokarmianie zwierzat?
  • ~max: Rece powinni poobcinac ....
  • ~Siwy: A co z nienawiścią i morderstwami z ich strony ! To są jakies jaja świat jest ślepy na to co sie dzieje na świecie niedługo obudzimy sie z głowami odciętymi we własnych wlasnych domach !!!
  • ~Beniz: jebać ich xD
  • ~dsfsd: ja ostatnio zawsze mam bekon przy sobie na wypadek gdybym spotkał jakichs innowiercow
  • ~tony: To są chyba jakieś jaja?! Powinni najwyżej jakieś kolegium dostać ale widać w Anglii już panuje prawo szariatu!
  • ~Dt: Podajcie namiary na dobrych chlopakow aby im kase na wypiski wplacic lub do ich rodzin

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!