MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Polak z Anglii znaleziony martwy w mieszkaniu. Policja apeluje o pomoc

printscreen / Manchester Evening News

Dodano: 25.10.2016

W jednym z mieszkań w Manchesterze znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Według policji, zmarły to najprawdopodobniej imigrant z Polski. Nie ustalono jeszcze, co było przyczyną jego śmierci.

Makabrycznego odkrycia dokonano w Helena Court przy Delaunays Road w dzielnicy Crumpsall (Manchester). Zwłoki mężczyzny znaleziono po tym, jak właściciel mieszkania, które wynajmował, zgłosił policji, że lokator od kilku tygodni nie daje znaków życia.

„Niepokoiłem się o jego stan, bo od dłuższego czasu nie było z nim żadnego kontaktu” – mówi landlord, David Adams. „Nie wiem o nim zbyt wiele. Sprowadził się tutaj mniej więcej sześć lat temu. Mieszkał sam, ale bywało u niego regularnie kilka osób. Był spokojnym, łagodnym człowiekiem i jako najemca nie sprawiał żadnych kłopotów. Niestety, sporo pił” – opowiada Anglik. „Ostatnio miał problemy ze zdrowiem i parę razy trafił do szpitala. Byłem przekonany, że tak stało się także i tym razem. Kiedy jednak zorientowałem się, że od naszego ostatniego kontaktu minęły trzy tygodnie, postanowiłem powiadomić o sprawie policję” – wyjaśnia.

Jak informuje „Manchester Evening News”, okoliczności śmierci mężczyzny pozostają nieznane. Wyjaśni je policyjne śledztwo.

Choć nie przeprowadzono jeszcze formalnej identyfikacji, służby uważają, że zmarły to imigrant z Polski, Mariusz Stegierski. Nieoficjalnie potwierdza to landlord, który przyznaje, że mężczyzna „często opowiadał o swojej matce mieszkającej w Polsce”.

W związku ze sprawą aresztowano trzy osoby: 46-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 30 i 44 lat. Wszyscy odpowiedzą za zaniedbania dotyczące braku pochówku.

Funkcjonariusze Greater Manchester Police apelują z prośbą o niezwłoczny kontakt do osób, które mogą pomóc wyjaśnić okoliczności śmierci Polaka. Dzwonić w tej sprawie można na numer 101 lub anonimowo na Crimestoppers: 0800 555 111.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!