MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Produkty wielkiego koncernu znikają z półek w Tesco

fot. Getty Images

Dodano: 13.10.2016

To ostatnie chwile, żeby móc kupić wiele popularnych produktów w supermarketach Tesco. Te, które są jeszcze na półkach pochodzą z poprzednich dostaw, lecz gdy wyczerpią się zapasy produktów koncernu Unilever trzeba będzie szukać w innych sklepach. Powodem jest spadająca, w wyniku decyzji o Brexicie, wartość funta.

Unilever jest producentem takich marek jak: Dove, Knorr, Hellmans, Ben&Jerry czy Marmite. Jest jednym z największych na świecie producentów żywności i liczącym się graczem na rynku kosmetyków i chemii.

Spadająca wartość funta powoduje, że dla przeciętnego konsumenta produkty wytwarzane poza Wielką Brytanią stają się coraz droższe. Dlatego koncern uznał, że nie może dłużej dostarczać produktów po obowiązujących cenach i zaczął wymagać od sieci, żeby płaciły za ich wyroby 10 procent drożej. Tesco nie zgodziło się na te warunki i uznało, że zamiast podwyżek cen usunie z półek marki Unilevera. Obecnie w sklepach dostępne są produkty ze starych dostaw, a w internecie cała sprzedaż została zablokowana.

Obie strony niezbyt chętnie komentują całą sytuację. Tesco jedynie przyznało, że "ostatnimi czasu istnieje pewien problem z dostępnością produktów Unilevera. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie rozwiązany".

Unilever przyznał już w lipcu, że z powodu Brexitu nieuchronne będą podwyżki cen ich produktów. Obecnie wartość funta jest o 16 procent mniejsza, niż przed referendum. Analitycy gospodarczy przewidują, że dalszy spadek waluty spowoduje wzrost cen w sklepach i napędzi inflację.

Zarówno Tesco, jak i Unilever w ostatnich miesiącach zanotowały 2 procentowy spadek obrotów na terenie Londynu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Bożena: No i zaczyna się powoli , jeszcze trochę a funt zrowna się z euro

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!