MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Policjant prosi o przybycie na pogrzeb dziewczynki, której nikt nie zna

fot. Getty

Dodano: 12.10.2016

Funkcjonariusze policji z Oxfordu zaapelowali o przybycie na pogrzeb dziewczynki, której ciało znaleziono na chodniku w Marston. Śledczym nie udało się odnaleźć krewnych małej, więc detektyw prowadzący sprawę postanowił nadać jej imię i pochować ją na koszt opieki społecznej. Na skromną uroczystość zaprosił… wszystkich.

Ciało martwego noworodka znaleziono osiem miesięcy temu. Natrafili na nie przypadkowi przechodnie. Według biegłych, dziewczynka urodziła się martwa. O jej pochodzeniu wiadomo niewiele – jedynie to, że najprawdopodobniej miała wschodnioazjatyckie korzenie. Nie udało się ustalić także tego, co stało się z jej matką i innymi członkami rodziny – na apele policji informujące o poszukiwaniu krewnych nikt nigdy nie odpowiedział. Służby nie wykluczają, że bliscy małej mogą już nie żyć.

„Z przykrością informujemy, że nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów od osób spokrewnionych z dziewczynką. Nie zgłosił się do nas nikt, kto byłby w stanie ją zidentyfikować” – mówi detektyw insp. Jim Holmes. „Z reakcji ludzi na nasze apele wiemy, że tragiczny los tego dziecka poruszył wiele osób. Moja wiadomość do nich jest następująca: jeśli tylko chcecie, przyjdźcie na pogrzeb, by ją pożegnać” – dodaje.

Detektyw, który sam jest ojcem dwójki dzieci, przyznaje, że pośmiertne nadanie imienia dziewczynce było dla niego bardzo trudne. Wybrał „Raihana”, co oznacza „niebiański kwiat”. „Każda śmierć wiąże się z traumą, ale kiedy chodzi o śmierć dziecka, wszystko staje się jeszcze trudniejsze. Szczególnie, jeśli samemu jest się ojcem lub matką” – wyjaśnia.

Po raz kolejny apeluje także do matki dziecka, by – jeśli żyje – nie bała się zgłosić na policję. „Nasze drzwi stoją otworem. Czekamy na Ciebie i zapewniamy, że nie spotka cię krzywda” – mówi Holmes.

Pochówek dziewczynki odbędzie się we wtorek, 18. października o godz. 13:00 w Wolvercote Cemetery w północnej części miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~Kunegunda: Wschdnioazjatyckie korzenie...to mówi samo za siebie.Kobieta w hierarchii niżej niż kot....brak słów.Szkoda dziecinki.Jaką trzeba być matka żeby zostawić dziecko na chodniku???
  • ~Dorcia: Tak bym chciała ale nie mogę. Nie mam zmiennika?

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!