MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Brytyjski milioner potrącił 26 osób

Porsche 918 na Knightsbridge. Fot. Getty Images.

Dodano: 05.10.2015

Angielski biznesmen Paul Bailey brał udział w pokazach motorowych na Malcie. W ich trakcie stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie Porsche 918 Spyder i wpadł w widzów. Potrącił 26 osób. 14 wciąż jest w szpitalu. Pięcioro z nich walczy o życie.

Wśród nich jest pięcioletnia dziewczynka. Do szpitala trafił też kierowa, który z dużą prędkością najechał tylnym kołem na okalający jezdnię trawnik i stracił panowanie nad samochodem. Jego obrażenia nie są poważne. Kolizja wydarzyła się wczoraj (w niedzielę) w Hal Farrug. Pokazy odbywały się na nieużywanym lotnisku. Świadkowie opowiadali, że po wszystkim zapanowł chaos. - Wszyscy krzyczeli. Nikt nie wiedział co się dzieje – opowiadali.

Bailey jest milionerem z East Midland i fanem tzw. supercars. Szacuje się, że jest „wart” 28 mln funtów – zarobił je sprzedając firmę IT zajmującą się telekonferencjami. W jego kolekcji jest m.in. McLaren P1 wart ponad 800 tys. funtów oraz Ferrari przygotowane według indywidualnego zamówienia, za które zapłacił 1,2 mln funtów. Spyder kosztował niespełna 800 tys.

Celem pokazów było zebranie pieniędzy na cele charytatywne. Po wypadku je odwołano.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!