MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

W lesie w Anglii znaleziono ciało Polaka

fot. Police

Dodano: 14.09.2016

Na terenach leśnych w Leeds w Anglii znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Zdaniem lokalnej policji, to najprawdopodobniej zwłoki Polaka, który zaginął na początku sierpnia – informuje „Yorkshire Evening Post”.

Makabrycznego odkrycia dokonano 8 września w lasku niedaleko Limewood Approach w Seacroft (Leeds). Choć oficjalna identyfikacja zwłok nie miała jeszcze miejsca, rzecznik West Yorkshire Police przyznaje, że najprawdopodobniej jest to ciało zaginionego Polaka, Janusza Cieszyńskiego.

„Skontaktowaliśmy się już z rodziną pana Cieszyńskiego i poinformowaliśmy ich o naszych dotychczasowych ustaleniach” – mówi rzecznik.

Przyczyna zgonu mężczyzny nie jest jeszcze znana. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. „Aktualnie traktujemy tę sprawę jako śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach” – dodaje rzecznik West Yorkshire Police.

44-letni Polak po raz ostatni był widziany dokładnie miesiąc wcześniej, 8 sierpnia, w okolicy Kingsdale Court w Seacroft. Przebywał wówczas u znajomych, do których przyjechał w odwiedziny. Po kilkudniowym urlopie w Anglii planował powrót do Szwecji, gdzie mieszkał i pracował. Z ustaleń policji wynika, że 8 sierpnia Polak „wyszedł przed dom na papierosa” i ślad po nim zaginął. Po jego zniknięciu lokalne służby wielokrotnie ponawiały apele o pomoc w jego odnalezieniu – bez rezultatów.

Janusz Cieszyński
Janusz Cieszyński. fot. West Yorkshire Police

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!