MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Z powodu Brexitu przeprowadza się do Krakowa i chce dostać polskie obywatelstwo

fot. YouTube

Dodano: 07.09.2016

30-letnia Claire Edgley, mieszkająca w Sedgley nieopadal Birmingham obiecała sobie, że jeżeli Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z Unii Europejskiej, ona sama opuści Wielką Brytanię. Po wakacjach ostatecznie zdecydowała się na ten krok. Brytyjka zamierza zamieszkać w Krakowie i zdobyć polskie obywatelstwo.

Do odwiedzenia Polski zainspirował ją jej dziadek. Józef Mendra przyjechał na Wyspy bezpośrednio po zakończeniu II Wojny Światowej. Tam też poznał matkę dziewczyny - Dorothy. Pan Józef pochodził z miejscowości pod Krakowem i przekazał wnuczce wiele historii związanych z rodzinnymi stronami.

Dzisiaj chce wykorzystać fakt, że członek jej rodziny jest Polakiem, co jest ważną okolicznością dla polskich władz przy decyzji o przyznaniu obywatelstwa. Claire zdecydowała, że zamieszka w Krakowie i rozpocznie pracę jako tłumacz.

Polskie obywatelstwo chce dostać również dlatego, że w przyszłości może jej to ułatwić znalezienie pracy w Europie. Obecnie uczy się nowej ojczystej mowy. Będzie to piąty znany jej język. Poza angielskim potrafi porozumieć się po włosku, francusku i hiszpańsku.

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

  • ~Irek: Bez jaj, co to ma być mamy się ?
  • ~zosia samosia: jeszcze jeden ! imigrant, który chce chodzic w Polsce z obcymi haslami, nos swoje sztandary w Angli!
  • ~Sir-Bartosz: Bartosz Good Evening,Madam, In my opinion is may lived in GReat BRitain,or Poland, If you. like working and lived in POland to maybe live in earn to POland. Best regards;(sir)-Bartosz.
  • ~Alex: Szacunek dla tej Pani wielki się należy
  • ~Luiza: Nie matkę tylko babcie jak już . To są wiadomości nie powinny znajdować się tutaj takie błędy ( a to nie pierwszy raz) .

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!