MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

To nie żart: domena Google.com sprzedana za... 12 dolarów

Dodano: 04.10.2015

Były pracownik firmy Google kupił domenę Google.com za 12 dolarów, ponieważ była ona oznaczona jako dostępna do rejestracji w serwisie Google Domains. Transakcja przebiegła bez problemu: domena trafiła na konto nabywcy, a należność została ściągnięta z jego karty kredytowej.

Bohater tej przygody to Sanmay Ved, były pracownik koncernu Google i student zarządzania w biznesie w Babson College. Ved testował niedawno uruchomiony serwis rejestracji domen Google Domains, należący – jak sama nazwa wskazuje – do spółki Google. Z czystej ciekawości wpisał do wyszukiwarki adres Google.com i ujrzał rzecz niebywałą – domena została oznaczona jako dostępna do rejestracji. Ved nie zastanawiał się ani chwili, tylko zarejestrował domenę, która następnie trafiła na jego konto. Abonent otrzymał na swoją skrzynkę e-mail wiadomość potwierdzającą fakt rejestracji nazwy oraz uprawnienia do zarządzania adresem.

Radość Veda trwała mniej więcej minutę. Google – czy to pracownicy firmy czy to firmowa „sztuczna inteligencja” – szybko zorientował się z gigantycznej pomyłki, która mogłaby zagrozić istnieniu korporacyjnego giganta i anulował transakcję.

Ved jak na razie nie otrzymał odszkodowania za cios psychiczny, jakiego mógł doznać wskutek zbyt dużej dawki emocji zaaplikowanej w tak krótkim czasie. Opisał jednak sprawę na swoim koncie LinkedIn.

Niewykluczone, że sprawa będzie miała ciąg dalszy. Gdzie jak gdzie, ale w USA nie brakuje przecież przedsiębiorczych kancelarii prawnych, polujących na okazje do zarobku na wielkich korporacjach.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!