MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Ktoś wrzucił granat do mieszkania pełnego ludzi. Zginął ośmiolatek z Wysp

Fot. PAP/EPA.

Dodano: 23.08.2016

Ośmioletni Yuusuf Warsame odwiedzał rodzinę w Goeteborgu. Zginął w wybuchu granatu, który w poniedziałek około 3 nad ranem ktoś wrzucił do mieszkania, w którym przebywał. Na co dzień chłopiec mieszkał w Birmingham – donoszą brytyjskie media.

W mieszkaniu znajdowało się pięcioro dzieci oraz kilkoro dorosłych, kiedy przez okno został do niego wrzucony granat.  Ośmiolatek, który zmarł w drodze do szpitala, został jedyną ofiarą wybuchu. Inni wyszli z eksplozji bez szwanku lub z niewielkimi obrażeniami. - To cud, że nikomu więcej nic się nie stało – mówił jeden z członków rodziny.

Szwedzka policja rozpoczęła śledztwo w sprawie morderstwa i przypuszcza, że chodziło o porachunki gangów. Przesłanką do tego jest m. in. to, że lokatorzy mieszkania są jej dobrze znani i byli wielokrotnie karani za udział w brutalnych przestępstwach. Zameldowany pod tym adresem był m. in. znany policji morderca, który rok wcześniej brał udział w krwawej strzelaninie w jednej z restauracji.

- Ktoś stanął przed mieszkaniem i wrzucił ręczny granat przez okno, do salonu. Zmarły chłopiec nie był członkiem rodziny zameldowanej pod tym adresem. To jest odrażające. Z zewnątrz nie da się zobaczyć, kto jest w mieszkaniu. Efektem jest śmierć zupełnie niewinnego ośmiolatka, a mogło skończyć się o wiele gorzej – mówił Thomas Fuxborg z goeteborskiej policji.

Jak na razie nikogo nie zatrzymano.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!