MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Apel brytyjskiej policji. 10 tys. funtów za pomoc w odnalezieniu zaginionej Polki [FILM]

fot. YouTube

Dodano: 19.08.2016

Brytyjskie służby opublikowały apel związany z zaginięciem mieszkającej na Wyspach Polki, Małgorzaty Wnuczek. Proszą w nim o pomoc w dotarciu do mężczyzny, który niedawno zadzwonił na numer alarmowy 999 twierdząc, że zna miejsce jej pobytu.

„Pod koniec ubiegłego miesiąca próbował się z nami skontaktować człowiek, który twierdził, że wie, co dzieje się z zaginioną Małgorzatą Wnuczek. Zadzwonił na numer alarmowy 999, przekazał kilka ważnych informacji, ale się nie przedstawił. Próbujemy go odszukać, by zadać mu kilka dodatkowych pytań. Przypuszczamy, że jego odpowiedzi mogą okazać się kluczowe dla dalszego przebiegu śledztwa” – wyjaśnia detektyw inspektor David Swift-Rollinson. „Jeśli więc wiesz o kogo chodzi, jeśli to ty dzwoniłeś do nas tamtego dnia, prosimy, skontaktuj się z nami raz jeszcze. Potrzebujemy twojej pomocy” – dodaje.

Przypomina jednocześnie, że za udzielenie informacji, które doprowadzą do odnalezienia Polki, wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. funtów. „Jesteśmy przekonani, że z pomocą polskiej społeczności lokalnej uda nam się ustalić los zaginionej. Wierzymy, że ktoś z jej rodaków wie, gdzie może się znajdować i dlaczego przez ostatnią dekadę nie kontaktowała się z bliskimi” – tłumaczy detektyw.

Pochodząca z Polski Małgorzata Wnuczek mieszkała w Leicester. Zaginęła ponad 10 lat temu – jej zniknięcie zgłoszono 31 maja 2006 roku. Miała wtedy 27 lat. Od tamtego czasu nie kontaktowała się z rodziną ani przyjaciółmi. Jej córeczkę Olę wychowują dziadkowie. Dziewczynka skończyła niedawno 13 lat.

Jak podaje policja, Polkę po raz ostatni widziano na przystanku niedaleko jej miejsca pracy (Peter Jackson Logistics), przy Sunningdale Road w Leicester. Według relacji świadków, wsiadła do autobusu jadącego w kierunku centrum miasta.

„Leicester Mercury” informuje, że w związku z niespodziewanym zniknięciem Małgorzaty Wnuczek w Wielkiej Brytanii i Polsce przesłuchano łącznie już ponad 2 tysiące osób.

Kontakt z policją w tej sprawie jest możliwy pod numerem 101 lub za pośrednictwem Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

  • ~Rubi: To wszystko jest wielka tajemnica znajomi dowiedzieli sie o jej xaginieciu tez po kilku latach rodzina sasiedzi nikt nic wiedzial ladnych pare lat dziwne wszystko dziwne
  • ~Ano: Jak mozna zostawic wlasne dziecko ....
  • ~NN: To zadzwoń na policję i powiedz
  • ~Karol ziaja: Ta osoba prawdopodobnie ale nie jestem pewny znajduję się w Polsce Bydgoszcz Szwederowo ulica brzozowa 22 mieszkanie 1

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!