MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Zapłaciła 712 funtów za burgera. Oto, dlaczego trzeba sprawdzać wyciągi

fot. Getty

Dodano: 10.08.2016

Płacąc w sklepie kartą rezygnujesz z wydruku potwierdzenia transakcji? Błąd! O tym, jak kosztowne może być tego rodzaju zaniedbanie, przekonała się 28-letnia Brytyjka, która za prosty posiłek w restauracji Burger King zapłaciła ponad 700 funtów.

Mieszkająca w Redditch Felicity Cotton kupiła w lokalu należącym do sieci fast-foodów dwa hamburgery. Nie miała przy sobie gotówki, więc zdecydowała się na płatność kartą. Nie czekała jednak na wydruk potwierdzenia zakupu i dopiero następnego dnia przekonała się, ile faktycznie zapłaciła za kanapki.

„Rano sprawdziłam wyciąg bankowy i zdębiałam. Po transakcji w Burger Kingu na moim koncie zablokowanych zostało 700 funtów więcej niż powinno” – mówi Brytyjka, cytowana przez „Metro”.

„Zdenerwowałam się, bo to naprawdę duża kwota, szczególnie wtedy, kiedy zbliża się termin płatności rachunków. Sprawdziłam dwa razy, by przekonać się, czy oczy mnie nie mylą, po czym zadzwoniłam do Burger Kinga” – relacjonuje 28-latka.

 „Powiedziano mi, że nie zastałam żadnego managera oddziału, więc muszę skontaktować się z szefem regionalnym. Gdy udało mi się do niego dodzwonić i przedstawiłam mu sprawę, usłyszałam, że dostanę zwrot tego samego dnia. Na potwierdzenie nadania zwrotu czekałam jednak kolejne cztery dni, a wraz z nim otrzymałam informację, że zaksięgowanie 700 funtów na moim koncie może zająć nawet kolejnych 10 dni” – dodaje załamana.

Brytyjka przyznaje, że gdyby nie jej czujność, mogłaby w ogóle nie odzyskać pieniędzy. „Mam rachunki do zapłacenia i musiałam sporo się natrudzić, by zdobyć pieniądze, zanim dotrze do mnie zwrot. Kosztowało mnie to mnóstwo nerwów. To smutne, że nikt nawet nie przeprosił mnie za tę sytuację” – podsumowuje.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Jack: W Polsce by nie odzyskala tych pieniedzy, i nikt by ja nie przeoraszal. Byla by obsmarowana przez menagera jako zlodziejka.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!