MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Cud w Wałbrzychu

Getty Images

Dodano: 01.10.2015

Wałbrzyski Urząd Skarbowy dokonał cudu. Zamienił lody w wodę. Jeżeli myślicie, że to nic takiego, to się mylicie. O sprawie doniósł portal Kulisy24.pl.

Ofiarą cudu padł Aleksander Kowalczyk ze Starych Bogaczowic. Mężczyzna od lat zajmował się produkcją lodów. Do czasu aż dowiedział się, że lody to nie lody, a napoje. Poinformował go o tym Urząd Skarbowy, a rzecz nie pozostała bez konsekwencji. Na lody VAT jest bowiem 8 proc., a na napoje 23 proc. W związku z czym nakazano panu Aleksandrowi zapłacenie zaległego podatku, co doprowadziło go na skraj bankructwa.

Wygrał dopiero po wieloletniej batalii sądowej, gdy orzeczono, że lody to naprawdę są lody, a nie napój. Dziś jednak z polską skarbówką pan Aleksander do czynienia mieć nie chce i choć do interesu zamierza wrócić, to już nie w Polsce. - Wciąż chcę produkować lody, ale firmę przeniosę do Niemiec. Wolę płacić podatek Niemcom. Tam urzędnik jest dla obywatela, a nie na odwrót. Tu za doprowadzenie mnie do ruiny nikt nawet nie przeprosił. - mówił Kulisom24.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!