MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Sieć restauracji oskarżona o rasizm z powodu „przedrzeźniania” rastafarian

Dodano: 01.10.2015

Turtle Bay Caribbean, sieć restauracji serwująca kuchnię karaibską, została zgromiona za rasizm. Przyczyną oburzenia jest kampania marketingowa wykorzystująca stereotypowy wizerunek rastafarian.

Sieciówka oferująca karaibskie menu uruchomiła kampanię pod nazwą #Rastafyme. Za pomocą prostej aplikacji klienci mogli zmodyfikować swój fotograficzny wizerunek w taki sposób, by upodobnić się do typowego „rastafarianina”: ciemnoskórego osobnika z dreadami. Kampania zachęcała również do dzielenia się przetworzonymi zdjęciami na Twitterze.

Po fali krytyki, z jaką spotkało się przedsięwzięcie, szefowie restauracji mającej swoje oddziały w Walthamstow, Brixton oraz Ealing wycofali się z kampanii i zapewnili, że została ona zainicjowana przez „osobę z zewnątrz”.

Wśród opinii na temat chybionego pomysłu pojawiały się m.in. takie, że „cudza kultura nie powinna być wykorzystywana jako towar” lub że „firma, która zarabia na karykaturyzowaniu mieszkańców Karaibów, całkowicie przegięła”.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!