MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Ogłoszono ile traci przeciętna rodzina na promocjach w supermarketach

fot. Getty Images

Dodano: 12.07.2016

Wielkie okazje często oznaczają dla kupujących wielkie straty. Brytyjski rząd postanowił się dokładniej przyjrzeć, ile tracą obywatele na specjalnych promocjach w dużych sklepach sieciowych. Okazało się, że każdego roku wyrzucamy jedzenie warte 700 funtów.

Komisja środowiska, żywności i polityki wiejskiej skrytykowała wielkie sieci za nawoływanie ludzi do kupowania wielkich opakowań produktów, kiedy niemal pewne jest, że nie zostaną wykorzystane w całości.

Działania komisji doprowadziły również do rządowego śledztwa. Wykazało ono, że rocznie marnuje się jedzenie za 16 miliardów funtów. Na rachunek składa się 8 milionów ton pakowanej żywności. To znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju.

Politycy obu opcji są zgodni, że za marnowanie jedzenia odpowiedzialne są supermarkety. - Nie powinny wciskać ludziom jedzenia, którego nie potrzebują. Szczególnie jeżeli zbliża się termin przydatności do spożycia - uważa Neil Parish z Partii Konserwatywnej. - Sprzedawanie tak dużo, jak to możliwe, to główne zadanie supermarketów. Ale często oznacza to po prostu wielkie marnotrastwo - dodaje Jim Fitzpatrick z Partii Pracy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Krzysztof: Ten kto pisze tytuly tych artykułow powinien isc do zwolnienia..w tytule tyle samo tresci co w samym artykule..czyli nic

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!