MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Ultimatum dla milionerów. Mieszkajcie, albo wyprowadźcie się

Najbardziej prestiżowy adres / fot. Getty Images

Dodano: 30.09.2015

Dzielnica Knightsbridge ma wszystko. Okolice Hyde Parku, Harrodsa, jedne z najdroższych mieszkań na świecie, najbardziej wykwintne i popularne restauracje. Brakuje jej tylko jednego - mieszkańców.

Radni Kensingtom i Chelsea z przerażeniem odkryli, że aż co czwarte mieszkanie w dzielnicy jest stale niezamieszkane. Jest to pochodna boomu inwestycyjnego, który skłonił multimilionerów z całego świata do kupowania mieszkań w prestiżowej dzielnicy Londynu. To tylko lokata kapitału, która może stać pusta przez cały rok, a i tak zarabia na siebie. Bo jej cena nieustannie rośnie.

Agenci nieruchomości podkreślają, że mieszkania w Knightsbridge kupują tylko i wyłącznie osoby, które traktują je jako drugi, trzeci, czwarty, albo piąty dom. "Jest to najbardziej popularne wśród biznesmenów z Bliskiego Wschodu, którzy chcieliby sobie skrócić drogę do Harrodsa. Ale oni są tu niecały miesiąc w roku" uważa Rachel Thompson z The Buying Solution

Władze miasta są świadome, że może to doprowadzić do stopniowego wymierania dzielnicy i właśnie dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami, które mogłyby zmienić ten trend. Najbardziej prawdopodobne jest, że zostanie wprowadzony nowy podatek, który dodatkowo obciąży puste mieszkania.


Planowana jest również uchwała, która zmusiłaby deweloperów do sprzedaży mieszkań, w których przebywanie przez dany czas byłoby obowiązkowe. Wydaje się jednak, że nowe prawo za bardzo godziłoby w wolności osobiste i byłoby trudne do obrony przed sądem. Pomimo tego, że spekulowanie nieruchomościami w Londynie fatalnie odbija się na całym rynku mieszkaniowym, trudno byłoby uchwalić przepis, według którego prawo narzucałoby konieczność przebywania w danym miejscu.

 

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!