MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Wspaniały gest kasjerki: zaopiekowała się dwiema niewidomymi dziewczynkami. Internauci są w niej zakochani!

https://www.facebook.com/Morrisons/

Dodano: 15.05.2016

Lin, kasjerka supermarketu sieci Morrisons, zdobyła się na wspaniały gest. Zaopiekowała się dwiema niewidomymi, autystycznymi dziewczynkami, gdy te doznały ataku paniki przed kasą. Pozwoliła im na samodzielne skanowanie produktów, co dziewczynki potraktowały jako „zabawę w sklep”.

Manager sklepu Morrisons w Basingstoke, Simon Nallis, ma powód do dumy. I specjalnie tego nie ukrywa, chwaląc się wydarzeniem na Facebooku. Kasjerka z „jego” supermarketu została gwiazdą internetu. A wszystko dzięki dobroci serca. Kobieta zatroszczyła się o dwie niewidome, cierpiące na autyzm dziewczynki, kiedy te wpadły w popłoch, stojąc w kolejce do kasy. Sprawę nagłośniła matka dzieci, zamieszczając na fan page'u sieci Morrisons post z pochwałą i podziękowaniem dla Lin (tak kasjerce na imię).

„Chciałabym wyrazić ogromne wyrazy wdzięczności dla pani na zdjęciu (przepraszam, ale nie dojrzałam jej imienia), która pomogła mi dziś, gdy robiłam zakupy w Morrisons w Basingstoke. Mam dwie niewidome córki, które cierpią również na autyzm. Jak łatwo sobie wyobrazić, robienie zakupów nie jest w tej sytuacji łatwą czynnością. Przed kasą dziewczynki straciły nad sobą panowanie, a pani kasjerka, zamiast się zżymać, zdecydowała się pomóc. To nie zdarza się często! Zajęła się moimi córkami i pozwoliła im przeskanować czytnikiem wszystkie moje zakupy. Dla Holly, która uwielbia bawić się w sklep, to było jak spełnienie marzeń!” - pisze Amanda Wilkins, matka dziewczynek. Dodaje też, że drobne akty życzliwości stanowią dla niej ogromną wartość.

Okazuje się, że to nie pierwszy dostrzeżony przez klientów przypadek życzliwości ze strony Lin. W reakcji na post Amandy, „ujawniła się” inna matka, która pochwaliła kasjerkę za to, że zawsze okazuje sympatię jej córkom, a kiedyś nawet pozwoliła jednej z nich siąść za kierownicą jej samochodu.

Jak widać, dobre uczynki się opłacają, nawet jeśli są drobne. Ludzie je dostrzegają, a ich wdzięczność może zaprocentować w zaskakujący sposób.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!