MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Grupa bandziorów napadła z maczetami na salon fryzjerski. Powód? Jeden z nich „został źle ostrzyżony”

Getty

Dodano: 08.05.2016

Grupa bandziorów, uzbrojonych w maczety, kije baseballowe oraz pistolet napadła na salon fryzjerski Fresh Trimz w miejscowości Walsall, w hrabstwie West Midlands. Nie chodziło bynajmniej o porachunki mafijne, ale rzecz z pozoru banalną: jeden z napastników ocenił, że fryzjer zniszczył mu fryzurę.

Sprawa jest równie dramatyczna, co groteskowa. Napaść była bowiem efektem konfliktu, który ciągnie się od roku. 19-letni obecnie Alex Hill uznał, że został źle ostrzyżony przez fryzjera z Fresh Trimz. Nastolatek nie mógł pogodzić się z tym faktem do tego stopnia, że nie zdołał wyzbyć się urazy przez długie miesiące, aż w końcu zdecydował się na odwet. Odwet bardzo brutalny – o charakterze gangsterskiej napaści.

Hill, wraz z grupą kolegów uzbrojonych w maczety, kije baseballowe i broń palną, zaatakował salon w biały dzień – o godzinie 15. Gang zaczął od rozbicia witryny. Straty z tego tytułu zostały  wycenione na 1,6 tys. funtów. Następnie bandyci zajęli się zaparkowanym przez salonem samochodem marki Alpha Romeo, niszcząc go doszczętnie przy pomocy „bejsboli”.

Właściciel Fresh Trimz, widząc, dokąd zmierza sytuacja, pospiesznie opuścił rolety antywłamaniowe i zamknął drzwi, by uchronić siebie i klientów przed wyrostkami znajdującymi się w stanie amoku. W salonie znajdowało się m.in. siedmioletnie dziecko, które zaczęło zanosić się od płaczu, ale bandyci nic sobie z tego nie robili. Cały atak trwał trzy minuty.

Dzięki śladom krwi znalezionym na miejscu zdarzenia, a następnie poddanym badaniom DNA, policja zdołała ustalić, że wśród napastników znajdował się „szukający zemsty” Alex Hill. Mężczyzna został aresztowany. W środę sąd skazał go na piętnaście miesięcy więzienia za rozbój. Tożsamość pozostałych sprawców nie została ustalona, ponieważ wszyscy mieli na głowach kominiarki.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!