MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Wygrali rekordową sumę w Euromilions. Teraz najbliżsi mają do nich pretensje

Gillian i Adrian Bayford, fot. Getty Images

Dodano: 07.05.2016

148 milionów funtów, które w 2012 roku wygrali Gillian i Adrian Bayford w loterii Euromillions jest najwyższą nagrodą, jaka dotychczas padła na Wyspach w grach liczbowych. Niestety ich przykład pokazuje, że wielkie pieniądze są często wstępem do sporych kłopotów.

- Na razie będziemy żyli normalnym życiem, tak jakbyśmy nie wygrali. Na pewno podzielimy się z rodziną i przyjaciółmi, przecież nie musimy tych pieniędzy wydawać sami - tak na konferencji prasowej bezpośrednio po wygraniu rekordowej sumy mówili Gillian i Adrian Bayford z Suffolk.

Niestety życie zweryfikowało te nadzieje dość szybko. Już 15 miesięcy później dziewięcioletnie małżeństwo zakończyło się, gdyż para, jak opowiadała w mediach, nie poradziła sobie ze stresem spowodowanym wygraniem tak dużej kwoty.

A teraz Gillian, która wcześniej pracowała na nocnych zmianach jako pielęgniarka w jednym ze szpitali, ma pretensje do rodziny. Ta "wystawia ręce po więcej" mimo, że już otrzymała sowitą pomoc. Sama rodzina zaprzecza i utrzymuje, że pieniędzy było znacznie mniej ze strony świeżo upieczonej multimilionerki spotyką ją niewdzięczność.

- Pieniądze miały sprawić, że wszyscy poczują się szczęśliwi. Ale sprawiły, że zrobili się roszczeniowi i chciwi. Dostali domy i samochody, ale ciągle chcieli więcej - mówi rozgoryczona 43-latka, która jest w konflikcie z bratem i ojcem. Utrzymuje, że najbliższej rodzinie podarowała aż 20 milionów funtów, ale ciągle oczekuje się od niej, że będzie ich wyciągać z finansowych tarapatów, w które popadają.

Nieco inną wersję przedstawia o 2 lata młodszy brat Collin i rodzice Ian i Brenda McCulloch. Ich zdaniem "czarna owca" rodziny bez przerwy wypomina im pieniądze, które już podarowała, a było ich znacznie mniej. Mówią "zaledwie" o milionie funtów, dla rodziców i kolejnym milionie dla brata, za które kupili sobie skromne nieruchomości. O czym innym mógłby świadczyć instagramowy profil Collina, nieustannie wrzucającego zdjęcia z salonów samochodowych i pytającego innych o radę, który z najnowszych modeli wybrać.

- Oni tak przyzwyczaili się do wydawania moich pieniędzy, że brat ma kilka samochodów Audi ze spersonalizowanymi tablicami rejestracyjnymi, a ojciec czuje się tak bogaty, że nie chce nawet słyszeć o lataniu klasą ekonomiczną na wakacje. A ma ich dużo. Tylko w zeszłym roku odwiedził Kanadę, Południową Afrykę i Florydę - wylicza była pielęgniarka w rozmowie z "The Sun".

Milionerka skarży się również, że ojciec nieustannie stara się przejąć jej pieniądze i próbuje się wkręcić do biznesów, które prowadzi. A te jej nie za bardzo wychodzą. "Daily Mail" podkreśla zresztą, że para spełnia raczej zachcianki otaczających ich ludzi, niż własne. Adrian z o 16 lat młodszą partnerką, instrukturką jeździectwa, prowadzi hodowlę koni, którą kupił za kilka milionów funtów.

Dobrze, że sympatyczni państwo Bayford, nadal dysponują pieniędzmi. Nie wszyscy "szczęśliwcy", którzy wygrali spore sumy, mogą to o sobie powiedzieć.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!