MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Temperatury pójdą w górę! „W Londynie będzie cieplej niż na Ibizie”

fot. Getty

Dodano: 04.05.2016

Słoneczne, pogodne niebo i wysokie temperatury – tak będzie wyglądał najbliższy weekend na Wyspach. Meteorolodzy zapowiadają, że już za kilka dni mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli cieszyć się prawdziwie wiosenną aurą!

Fala ocieplenia w niektórych rejonach Wysp jest odczuwalna już od poniedziałku. Najpiękniejsze wiosenne dni jednak dopiero przed nami – zgodnie z prognozami synoptyków w sobotę i niedzielę słupki rtęci w Londynie wskażą nawet 23 stopnie Celsjusza! „To więcej niż na śródziemnomorskiej Ibizie, gdzie zapowiadana jest temperatura ok. 22 stopni i w Turcji, gdzie będzie ok. 20 stopni” – zauważa „Evening Standard”.

Meteorolodzy twierdzą, że cieplej zrobi się nie tylko na południu kraju, ale we wszystkich zakątkach Zjednoczonego Królestwa. „Zawdzięczamy to masom gorącego powietrza nadciągającym w stronę Wielkiej Brytanii od południowego wschodu. Dzięki nim nawet na północy Wysp możemy spodziewać się ok. 20 stopni Celsjusza” – wyjaśniają eksperci Met  Office.

„W ciągu najbliższych kilku dni najprawdopodobniej odnotujemy najwyższe temperatury od początku tego roku” – dodaje Nazaneen Ghaffar ze Sky News.

Dla mieszkańców Wysp nadejście ciepłej wiosny oznacza prawdziwą ulgę – jeszcze niedawno bowiem nieprzyjazna aura zmuszała nas do noszenia na zmianę okularów przeciwsłonecznych i parasolek. Pod koniec kwietnia spadł nawet śnieg – i to nie tylko na północy kraju, ale również w Londynie.

Ostatni raz opady białego puchu w kwietniu odnotowano w UK w 1985 roku.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!