MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Terrorysta-ciamajda przez pomyłkę wysadził w powietrze siebie i ośmiu innych zamachowców

fot. Getty

Dodano: 27.04.2016

Przygotowująca się do krwawego zamachu grupa dżihadystów zginęła w eksplozji wywołanej przez… jednego z terrorystów, który przez przypadek zdetonował pełną materiałów wybuchowych „kamizelkę samobójcy”.

Jak podają brytyjskie media, planowany przez bojowników samobójczy atak terrorystyczny miał zostać przeprowadzony w Kunduz na północy Afganistanu. Przez przypadek do wybuchu doszło jednak znacznie wcześniej, kiedy ekstremiści byli w drodze ze swojej bazy w Dasht-e-Archi do centrum miasta obranego za cel ataku. Jeden z członków grupy przez pomyłkę zdetonował wtedy ładunek znajdujący się w „kamizelce samobójcy”.

„Pierwsza eksplozja pociągnęła za sobą kolejne. W serii wybuchów zginęło łącznie dziewięciu terrorystów” – informują lokalne służby.

Zdaniem afgańskiego ministra obrony Masooma Stanikzaia, terroryści w ostatnim czasie wyjątkowo aktywnie rekrutują nowych bojowników. „Wiemy, że zbierają i przegrupowują siły. Robią to po cichu, w różnych lokalizacjach, współpracując przy tym z innymi organizacjami i siatkami przestępczymi. Wnioskujemy po tym, że przygotowują się do ataków na masową skalę” – wyjaśnia polityk. Podkreśla jednocześnie, że ekstremiści z pewnością postrzegają spowodowany niezdarnością incydent jako kompromitujący, więc będą kontynuować swoje działania z jeszcze większą zaciętością.

Warto zauważyć, że to kolejna już w ostatnim czasie żenująca „wpadka” bojowników. W Ghazni wskutek nieszczęśliwego wypadku zginęło dziesięciu zamachowców, którzy próbowali podłożyć improwizowany ładunek wybuchowy w meczecie.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Laa: Brawooo wiecej takich przypadkow

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!