MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Sadystyczni rodzice odpowiedzą przed sądem za gwałt i znęcanie się nad szóstką dzieci

fot. Getty Images

Dodano: 15.04.2016

Szóstka dzieci w wieku od 3 do 13 lat przeżywała w swoim domu rodzinnym prawdziwy koszmar. Ich rodzice głodzili, bili, a nawet zamykali je w komórce dla psów. Ojciec jest dodatkowo oskarżony o kilkukrotny gwałt na najstarszej córce. Teraz odpowiedzą przez to przed sądem.

Wymiar sprawiedliwości, w trosce o interes dzieci nie podał danych personalnych nikogo związanego ze sprawą. Wiadomo jedynie, że rodzina pochodzi z Surrey.

Dzieci przez całe swoje życie przechodziły prawdziwe piekło. Rodzice nie troszczyli się o jedzenie dla nich. Z reguły przygotowywali posiłki dla siebie i zamykali się w sypialni. Dzieci, najczęściej w nocy, zakradały się do kuchni, żeby móc cokolwiek zjeść. Gdy opiekunowie mieli lepszy humor, pozwalali na posiłki, ale musiało je przygotowywać najstarsze rodzeństwo. W wypadku niedokładnego przygotowania składników, rodzice bili je drewnianymi łyżkami, ale wylewali gorące potrawy prosto na ich głowy. - W domu zawsze brakowało jedzenia - wspomina jedno z nich.

Część dzieci w obawie przed złym humorem chowało się w szafach, żeby nie oberwać. Wielokrotnie też były zamykane w komórce z psami, gdy ojciec miał ochotę na "odrobinę intymności" z matką.

Oskarżony, który nie był biologicznym ojcem dla najstarszej córki, jest również oskarżony o trzykrotny gwałt, jedną próbę gwałtu i jedno zmuszczenie do "innej czynności seksualnej".

Dzieci zmuszano do ukrywania prawdy w szkole. Gdy na ich ciele pojawiały się oznaki przemocy, miały mówić nauczycielom, że jest to efekt szkolnej bójki.

Ojciec najprawdopodobniej był wielokrotnie pod wpływem narkotyków. Jeden z chłopców zeznał, że widział jak "wciąga do nosa biały proszek", ale tłumaczono mu, że to lekarstwo.

Rodzice już raz zostali zatrzymani, ale opieszałość policji spowodowała, że wrócili do domu, a ich dzieci ponownie musiały przeżywać koszmar.

- Jako rodzice byli brutalni, nie interesowali się zdrowiem, ani rozwojem emocjonalnym, czy intelektualnym dzieci. Zawsze na pierwszym miejscu stawiali własne potrzeby - powiedział prokurator w mowie końcowej.

Ojciec dzieci nie okazywał podczas rozprawy żadnych emocji, matka za to co jakiś czas przesyłała "buziaki" w jego kierunku.

Teraz ława przysięgłych, w której zasiad osiem kobiet i czterech mężczyzn zdecyduje o winie oskarżonych.

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

  • ~Ola: Do pwinicy ich zamknac i rozrywać po trochu ze skóry głodować i torturować niech poczują prawdziwy horror sukinkoty jak tak mozna biednym dzieciom Zreszta na szubienice z małpami patologia
  • ~Ola: Do pwinicy ich zamknac i rozrywać po trochu ze skóry głodować i torturować niech poczują prawdziwy horror sukinkoty jak tak mozna biednym dziecią.Zreszta na szubienice z małpami patologia
  • ~Kasia: Trzeba nie mieć serca!!! Jej nie można nazwać matka! Mam nadzeje ze tam w więzieniu nie dostanie osobnej celi!!!!

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!