MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Robert De Niro: „Istnieje związek między szczepieniem dzieci a autyzmem”

Getty

Dodano: 15.04.2016

Domniemany związek między szczepionkami i autyzmem jest przedmiotem kontrowersji od wielu lat. Ostatnio temat podgrzał gwiazdor amerykańskiego kina Robert De Niro, który stwierdził, że taka zależność istnieje i dlatego niektóre dzieci nie powinny być szczepione.

Opinię tę De Niro wyraził w kontekście wyznania, że jego osiemnastoletni syn Elliot cierpi na autyzm. Aktor, znany m.in. z takich filmów, jak „Ojciec chrzestny” czy „Łowca jeleni”, stwierdził, że w przypadku niektórych dzieci szczepienia grożą powikłaniami, w tym rozwojem autyzmu.

- O wielu rzeczach w tej sprawie się nie mówi – ocenił De Niro, występując w programie Today na antenie stacji NBC. - Jako rodzic dziecka, które zmaga się z autyzmem, jestem zaangażowany w tę kwestię i chcę znać prawdę – wyznał.

Wystąpienie 72-letniego gwiazdora związane jest z wycofaniem z nowojorskiego festiwalu filmowego Tribeca, którego aktor jest współtwórcą, filmu pt. „Vaxxed”. Twórcy tego obrazu dowodzą, że szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce skorelowane są z występowaniem autyzmu u dzieci. Dokument został usunięty z festiwalowego repertuaru w atmosferze skandalu.

De Niro twierdzi, że wszelkie próby powiązania szczepionek z autyzmem wywołują histeryczną reakcję mediów, ekspertów i branży farmaceutycznej. Aktor podkreślił, że sam jest przekonany co do istnienia takiej zależności.

Przytoczył też historię związaną z jego własną rodziną: żona gwiazdora jest przekonana, że zachowanie Elliota wyraźnie zmieniło się po tym, jak chłopak otrzymał szczepionkę. Dodał też, że wielu rodziców, którzy zaobserwowali podobne zmiany u swoich pociech, teraz zmaga się z poczuciem winy wobec własnych dzieci.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!