MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Naukowcy przyznają, że znaleźli potwora z Loch Ness. Jest tylko jedno "ale"

fot. Kongsberg Maritime

Dodano: 16.04.2016

Widoczny na zdjęciu obiekt, to znany wszystkim Nessie. Odkryli go norwescy naukowcy robiący pomiary w szkockim jeziorze. Przy pomocy sonarów, czyli urządzeń do badania przedmiotów zanurzonych w cieczy, zauważyli kształt łudząco podobny do popularnego potwora.

Podobieństwo jest nieprzypadkowe, bo widoczny na zdjęciach obiekt, to 9-metrowa łódź. Została ona stworzona specjalnie na potrzeby filmu "Prywatne życie Scherlocka Holmesa", nakręconego w 1969 roku. Filmowcy podczas tworzenia makiety nie przejęli się zbytnio zaleceniami doświadczonych fachowców, przez co łódź podczas zdjęć szybko nabrała wody i zatonęła. Przez prawie 50 lat spoczywała na dnie szkockiego jeziora.

Kadr z filmu "Prywatne życie Scherlocka Holmesa"

Adrian Shine, z norweskiego Kongsberg Maritime przyznał w rozmowie z BBC: "znaleźliśmy potwora, ale innego, niż wielu się spodziewało". Naukowiec, prowadzący badania w ramach projektu "Operation Groundwater", dodaje, że dowodów na istnienie Nessiego, najwyraźniej należy szukać jeszcze głębiej.

Niewykluczone również, że, jak podejrzewa wielu Londyńczyków, szkocka atrakcja turystyczna wybrała los wielu mieszkańców północy i przeniosła się do Londynu. Potwierdzałyby to ostatnie nagrania wskazujące na "dziwne stwory" wynurzające się z Tamizy.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!