MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Lokal z kebabem wywołał plagę szczurów w Londynie

fot. Getty

Dodano: 09.04.2016

Jeden z lokali gastronomicznych serwujących kebab został oskarżony o wywołanie plagi szczurów w części Londynu. „Ten problem ciągnie się już od 6 miesięcy, ale council kompletnie to ignoruje” – mówi jeden z mieszkańców dzielnicy.

Położony w Brent Kebap 49 otrzymał najgorszą możliwą ocenę za standardy higieniczne. Jest jednym z dwudziestu lokali w tym rejonie, którym przyznano notę „0”.

Wątpliwy poziom czystości w tureckiej gastronomii przeszkadza nie tylko klientom i okolicznym mieszkańcom, ale także właścicielom innych restauracji i knajpek, którzy oskarżyli Kebap 49 o… wywołanie plagi szczurów. „Gryzonie są wszędzie. Pojawiają się, kiedy tylko ktoś otworzy drzwi kuchni. Łażą po jedzeniu i biegają z ogromnymi kawałkami mięsa w zębach” – mówi Austin McGovern, Brytyjczyk, do którego należy bar „McGovern’s”, sąsiadujący z kłopotliwym lokalem.

Według niego „wylęgarnia szczurów” powinna zostać jak najszybciej zamknięta, bo przynosi straty innym przedsiębiorcom. „Kiedy szczury zaczęły chodzić po moim dachu, musiałem wyłączyć z użytku część knajpy przeznaczoną dla palących klientów” – dodaje.

Brytyjczyk wyjaśnia, że próbował interweniować w tej sprawie w councilu, ale urzędnicy nie przejęli się problemem. „Kilka miesięcy temu był tu inspektor ds. zdrowia. Zaprowadziłem go na dach, by pokazać gryzonie wyłażące z lokalu z kebabem. Choć na własne oczy widział szczury, nic z tym nie zrobiono” – opowiada. „Prowadzę to miejsce od 20 lat. Planowaliśmy remont, ale będziemy musieli znacznie go przyspieszyć, by zabezpieczyć się przed tym paskudztwem. Naszym zadaniem jest zapewnienie klientom wysokich standardów. Po wykonaniu niezbędnych prac w naszym lokalu zwyczajnie odgrodzimy część sąsiadującą z tą wylęgarnią” – dodaje.

Właściciel Kebap 49 zaprzecza oskarżeniom o wywołanie plagi szczurów. „Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że są tu szczury. Trudno mówić o czymś, czego się nie widziało” – mówi Wafi El-Hassani.

Poproszony o komentarz przedstawiciel councilu Brent przyznaje, że kłopotliwy lokal był odwiedzany w lutym i po otrzymaniu przez niego najniższej możliwej noty za standardy higieniczne „zapowiedziano kolejną inspekcję”, która miała odbyć się pod koniec kwietnia. „W obliczu doniesień o pojawieniu się szczurów wizyta kontrolerów zostanie przyspieszona” – mówi.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~jaro: Zyje tu juz ponad 15 lat i stwierdzam,ze .....patologia pod kazdym względem!!!
  • ~Robert: A myślałem, że to tylko Polacy robią problem. Ale tak na poważnie, czy w tym kraju jest coś takiego jak Sanepid. . Nasz zamknął by 99.7 procent knajp w kraju , łącznie z tymi z górnej półki

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!