MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Ciężkie życie pijących i palaczy. Gorzej tylko w dwóch krajach

fot. Getty Images

Dodano: 02.04.2016

Życie na Wyspach ma sporo uroków. O ile nie ma się żadnych nałogów. Wtedy Wielka Brytania staje się jednym z najmniej przyjaznych państw w Unii Europejskiej. Gorzej jest tylko w Finlandii i Szwecji.

Nanny State Index co roku sprawdza krajowe regulacje, które ingerują w życie prywatne mieszkańców. Na wynik w rankingu wpływają zarówno zakazy korzystania z różnych używek w miejscach publicznych, jak i wysokość akcyzy.

- Jeżeli nie jesteś abstynentem, a do tego niepalącym wegatarianinem, najlepiej odwiedzić Czechy lub Niemcy. Wynik Wielkiej Brytanii nie zadowoli wszystkich tych, którzy chcieliby, żeby rząd nie wtrącał się w ich prywatne wybory - mówi Christopher Snowdon, współtwórca raportu z ramienia Institute of Economic Affairs.

Z raportu wynika, że na Wyspach jest wyjątkowo dużo przepisow, które utrudniają spożycie mocniejszych alkoholi, czy palenie tytoniu. Na oba produktu jest również nałożona najwyższa w Unii akcyza. Co gorsza, te działania, w założeniu prozdrowotne, w żadnym stopniu nie przekładają się na niechęć obywateli do używek.

Według indeksu Wyspiarze muszą przestrzegać najbardziej drakońskiego prawa jeżeli chodzi o palenie papierosów, czwartego w kolejności w przypadku alkoholu i siódmego z kolei jeżeli chodzi o lżejsze alkohole i niezdrowe jedzenie. Całkiem liberalne są za to przepisy odnośnie e-palenia, dzięki czemu kraj nie znalazł się na samym końcu listy.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!