MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Kurczak z Aldiego „świecił na zielono”. Klientka zwymiotowała na widok mięsa. Sklep zaoferował jej... 5 funtów rekompens

Getty

Dodano: 21.03.2016

Podobno drób to zdrowe mięso*. Pożywne, chude i lekkostrawne. Może to i prawda – ale nie w sytuacji, kiedy „świeci na zielono”. A z takim okazem zetknęła się Louise Snell, mieszkanka miejscowości Hessle położonej nieopodal Hull, która w „radioaktywny” obiad zaopatrzyła się w supermarkecie sieci Aldi.

Snell porcjowała pieczonego kurczaka na rodzinny obiad. Nagle oniemiała. Rzuciła nóż, podbiegła do zlewozmywaka – i zwymiotowała. Był to odruch całkowicie „uzasadniony” w reakcji na to, co ujrzała. Wnętrze kurczaka mieniło się odcieniami zieleni. Nie była to jednak pleśń. Drób wydzielał woń chemikaliów.

Z początku nic nie zwiastowało „niespodzianki”. - Zaczęłam kroić kurczaka i na początku wszystko było w porządku, ale gdy dotarłam do środka, okazało się, że mięso ma kolor fluoryzującej zieleni – relacjonuje Snell. - Nie mogłam się powstrzymać i zwymiotowałam. Odruch był spowodowany tym, że podczas krojenia zjadłam kilka okrawków mięsa – mówi gospodyni. Dodaje też, że zielone części kurczaka śmierdziały chemikaliami.

Snell oczywiście skontaktowała się ze sklepem, ale nie uzyskała satysfakcjonujących wyjaśnień. Kobieta usłyszała w rozmowie telefonicznej, że za zielony kolor mięsa odpowiada „proces chłodzenia”. - Powiedziałam konsultantce, że o mały włos się nie zatrułam, ale nie okazała mi zbyt wiele zrozumienia – mówi Snell.

W znacznie gorszych tarapatach mógł się znaleźć syn kobiety, 15-letni Charlie, który cierpi na rzadką chorobę krwi, przez co jego organizm słabo radzi sobie z infekcjami bakteryjnymi. Na szczęście nikt poza Snell nie tknął feralnego kurczaka.

Władze Aldiego przeprosiły klientkę i zaoferowały jej rekompensatę w postaci bonu zakupowego o wartości… 5 funtów. Śmiać się czy płakać?

 

* Chodzi oczywiście o drób z ekochowu. Szprycowana „masówka”, nawet jeśli nie świeci na zielono, to i tak zawiera „niespodzianki” – najczęściej niewidoczne gołym okiem.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~Tomek: Robimy tam zakupy i nie podoba mi się to, że po marką wędlin "syrenka" sugerująca polskie pochodzenie sprzedaje się niemieckie mięso. Jak jest napisane drobnym drukiem..
  • ~Adam: Wszystko to jest jeden wielki syf. Sam nie jem tych kurczakow ale karmie je swoje psy jako ze jest to stosunkowo dobre mieso dla psa. Osobiscie dla mojej rodziny kupuje tylko free range kurczaki. Tez nie jest to jakies super mieso ale powiedzmy ze jadalne. Ogolnie to czym karmia nas supermarkety to jest to szajs. Nie ma co sie dziwic ze ludzie tak bardzo choruja.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!