MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Czym jest Swing?

Dodano: 07.03.2016

Swing to ćwiczenie balistyczne, doskonałe narzędzie do spalania tłuszczu, nabrania siły, szybkości i gibkości. Im szybciej weźmiesz się za Swing tym szybciej odczujesz jakie ma właściwości. Zanim poczujesz się komfortowo w tym ćwiczeniu upłynie trochę czasu i ilości powtórzeń.

Aby trenować z odważnikami to trzeba perfekcyjnie opanować technikę Swingu.
Na szlifowanie techniki swingu najlepiej poświęcić kilka czy nawet kilkanaście godzin. Spowodowane jest to dużą ilością błędów, które mogą się pojawiać i co gorsza – mogą doprowadzić do poważnej kontuzji. Jeśli Swing będzie kiepski, to nie ma co liczyć na to, że pozostałe ćwiczenia będziemy wykonywać poprawnie.

Swing wymaga od ćwiczącego sporo koncentracji i wyczucia. To ćwiczenie, które sprawi, że nabierzemy mocy, jeśli skupimy się na maksymalnej sile wyrzutu odważnika do góry, przypięciu mięśni i zatrzymaniu go w odpowiednim miejscu.
Swing zastepuje 99% innych ćwiczeń. Na problem z kręgosłupem najlepszy jest swing, dzięki regularnym ćwiczeniom można zapomnieć o bólu.

Ćwiczeniem wprowadzającym do techniki, jest ćwiczenie martwego ciągu z odważnikiem. Biodra wędrują do tyłu, przy jednoczesnym pochyleniu tułowia. Dzięki temu pracują nasze nogi, pośladki, biodra i brzuch.

Warto poświęcić więcej czasu, by skoordynować ze sobą: technikę, oddychanie i przypięcia. To sprawi, że w każdym etapie ćwiczenia będziemy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje. A kontrola w tym ćwiczeniu odgrywa ogromne znaczenie. Moment wyrzutu kettla powinien wygenerować siłę eksplozywną dzięki dobremu spięciu pośladka i wyproście w biodrach, któremu towarzyszy napięcie brzucha. Ciężar wznoszony na rękach bez wygenerowanej siły biodra, będzie jedynie stratą czasu i obciążeniem mięśnia naramiennego. Choć ręce i barki uczestniczą w swingu, to są przekaźnikami energii. Najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać – siłę wypychanej do przodu kuli nadaje ruch bioder, a nie mięśnie rąk.


 

1. Przy podnoszeniu odważnika nie można za niego szarpać. Należy pamiętać o wyprostowanych plecach, pierwszy ruch jest jednocześnie zamachem, który płynnie pozwala przejść do ćwiczenia.

2. Kiedy odważnik znajduje się na wyskości twarzy należy starać się „złamać” jego rączkę. Dzięki temu barki pozostaną utrzymane w stabilnej pozycji.  

3. Nie ma sensu wykonywać swingu powyżej linii twarzy. Stracimy wtedy przypięcie mięśni pleców, po drugie barki przejmują pracę bioder, a nie o to chodzi.

4. Wiadmo jest iść podczas ćwiczenia musimy oddychać. Bez prawdiłowego oddychania organizm szybko się zmęczy a trening będzie mniej efektywny.

5. Treningu nie nalezy zaczynać od najwiekszych cieżarów. Aby doprowadzić technikę do perfekcji wystarczą ćwiczenia z mniejszym kettlem. Wykonywanie 10 swingów byle jak nie pozowoli na uzyskanie pożądancyh efektów. Najlepiej wykonać jeden poprawny swing 10 razy.
 

Najważniejsze kwestie

- Ciężar nalezy prowadzić  jego naturalnym torem ruchu

- Należy pamiętać o dynamicznym wypychaniu biodra

- Ciężar ciała utrzymujemy na piętach

- Plecy powinny być wyprostowane przez cały czas wykonywania ćwiczenia

- Biodra powinny znaleźć się powyżej kolan

- Pośladki są wypychane w tył a nie w dół

- Golenie powinny być utrzymane w pionie przez cały czas, kolana nie mogą kołysać się do przodu i do tyłu

- Oddychamy! Absolutnie nie wykonujemy tego ćwiczenia na bezdechu, oddech synchronizujemy z ruchem ciała – wydech gdy wypychamy ciężar do góry, a wdech gdy go obniżamy

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!