MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Żebrak nagrany, jak wsiada do audi TT wartego 50 tys. funtów. Teraz dostaje groźby śmierci [NAGRANIE]

Getty

Dodano: 04.03.2016

„Notoryczny żebrak” – jak opisują mężczyznę brytyjskie media – z Newquay w Kornwalii zaczął otrzymywać groźby śmierci. Powód? W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak mężczyzna wsiada do sportowego samochodu wartego 50 tys. funtów. Jego darczyńcy najwyraźniej poczuli się mocno oszukani…

Matthew Brinton podobno odziedziczył po rodzicach całkiem pokaźny spadek. Niestety pieniądze się go nie trzymały i szybko przehulał fortunę – tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze lokalnej policji. Brinton opisywany jest również jako „aktywny heroinista”.

Jednak nagranie z przemysłowej kamery, które trafiło do sieci 18 lutego, ukazuje Brintona załadowującego bagażnik audi TT, a następnie wsiadającego do samochodu, którego wartość wynosi około 50 tys. funtów. Towarzyszy mu border collie, z którym Brinton „rozsiaduje” się na chodnikach Newquay, prosząc o pieniądze i żywność.

 

- Jestem oburzony tą sytuacją. Tym bardziej że ten człowiek wyłudził 40 funtów od starszego dżentelmena, który jest moim znajomym. Twierdził, że chce opłacić bed&breakfast, ale gdy dostał pieniądze, udał się do domu – komentuje sprawę Brintona Trudy Blair, mieszkanka Newquay. Dodaje też, że staruszek jest wstrząśnięty sposobem, w jaki została nadużyta jego życzliwość.

- Ludzie mają prawo wiedzieć, kto wyłudza z ich kieszeni pieniądze pod pretekstem ubóstwa – grzmi Siobhan Depper, inna przedstawicielka lokalnej społeczności.

Tymczasem Brinton, w reakcji na społeczne oburzenie jego postępowaniem, stwierdził, że samochód otrzymał w spadku po… babci. Utrzymuje też, że po pojawieniu się nagrania w internecie auto zostało skradzione a on sam rozważa samobójstwo z powodu gróźb śmierci, które otrzymuje w ostatnim czasie.

- Nie widziałem żadnych postów na mój temat w mediach społecznościowych, bo nie mam dostępu do sieci, ale zgodnie z tym, co mówi policja, pod moim adresem pojawia się mnóstwo gróźb w internecie – skarży się „bezdomny”.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~Lenin Hare: Komuchy!
  • ~Ja: Beznadzieja. Sami to wymyslacie? Portal bezsensu , zero prawdy , same zmyslone sensacje - lewacka strona jak i lewackie radio prl!!

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!