MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Milioner zatrzymany za szybką jazdę uciekł z policjantem zwisającym z okna samochodu

Getty

Dodano: 04.03.2016

Sir Harry Djanogly, milioner i filantrop, dopuścił się nie lada występku. Najpierw został zatrzymany za przekroczenie prędkości, ale stwierdził, że ma pilną sprawę i odjechał. Gdy policja dogoniła go na skrzyżowaniu i nakazała zjechać na pobocze, Djanogly ponownie zignorował polecenie – i ruszył z funkcjonariuszem uczepionym kierownicy, zwisającym z okna samochodu.

Sir Harry Djanogly został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości. 77-letni milioner i filantrop przekroczył dozwolony limit, jadąc 70 mil na godzinę swoim jaguarem XK na dwupasmówce Westway w zachodnim Londynie. Mężczyzna odmówił jednak podania danych osobowych,  tłumacząc, że jest w pośpiechu. - Mam sytuację awaryjną, moja żona ma bóle w piersi i z trudem oddycha. Nie zatrzymuję się, możecie za mną jechać, jak chcecie – powiedział Djanogly. I ruszył.

Mundurowi również ruszyli i dogonili milionera na najbliższym skrzyżowaniu. Jeden z nich, sierżant Robert McDonald, wysiadł z auta, podszedł do kierowcy i oparł się ręką na drzwiach jaguara. Zatrzymany powtórzył jednak, że nie zamierza zaprzestać jazdy – na co usłyszał, że jest aresztowany za złamanie nakazu zatrzymania się. Wówczas Djanogly nacisnął pedał gazu i ruszył z impetem, nieomal przejeżdżając funkcjonariusza. Ten nieznacznie odskoczył, ale wciąż trzymał się kierownicy i przekręcał ją w swoim kierunku, próbując sprowadzić samochód na pobocze. W ten sposób, zwisając z okna samochodu, przejechał z „aresztowanym” 50 m.

- Bałem się o życie. Wiem, że to brzmi melodramatycznie, ale naprawdę bałem się o życie. Mogłem zostać wciągnięty pod samochód – relacjonuje sierżant McDonald. - Byłem przekonany, że jeśli puszczę kierownicę i wpadnę pod auto – jestem już martwy – dodaje. Niestety nie obeszło się bez szwanku. Policjant doznał obrażeń w postaci zdartych kolan oraz licznych potłuczeń.

Djanogly broni się, twierdząc, że ruszył z policjantem w oknie zupełnie przypadkowo i wcale nie naciskał pedału gazu. Z relacji policji wynika, że po zatrzymaniu auta milioner ponownie odmawiał wyjścia z pojazdu i utrudniał aresztowanie. Tymczasem krezus obarcza winą mundurowych, utrzymując, że byli agresywni i krzyczeli. O tym, kto ma rację, rozstrzygnie sąd, który wysłuchuje obecnie zeznań obu stron.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!