MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Tańsze bilety lotnicze dla nastolatków. Zniesiono jeden z podatków

fot. Getty Images

Dodano: 02.03.2016

Zagraniczne loty są od wczoraj tańsze dzięki zmianom w podatku Air Passanger Duty (APD). Podatek został zniesiony dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Jednak nie wszystkie bilety automatycznie będą tańsze. W wielu przypadkach po zwrot kosztów trzeba będzie udać się do przewoźnika.

To kolejna zmiana w naliczaniu podatków, który w Wielkiej Brytanii jest jednym z najwyższych na świecie. Od maja zeszłego roku zniesiono ten podetek dla dzieci do 12 roku życia.

APD obecnie wynosi 13 funtów na osobę dla lotów do Europy i części krajów Afryki Północnej. W przypadku dalszych lotów opłata jest znacznie wyższa i wynosi 71 funtów, a od 1 kwietnia podrożeje o kolejne dwa funty. Osoby latające klasą biznes, muszą zapłacić dwukrotność stawki.

Jednak nie wszyscy operatorzy dostosowali swoje systemy do wprowadzonych zmian. Dla przykładu British Airways nadal nalicza APD na wszystkie loty zarezerwowane przed 30 września, podobne podejście ma EasyJet, który będzie pobierał podatek do 3 grudnia.

Pozostałe linie lotnicze jak Ryanair, Lufthansa czy Virgin Atlantic nie podały informacji czasie przestania naliczania opłat. Proszą jedynie, żeby w razie zwrotów kontaktować się z biurem obsługi klienta.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!