MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Kultowy serial zniknie z TVP po 19 latach emisji

Serial zniknie po 19 latach emisji.

Dodano: 01.03.2016

"Szanujemy serial i jego widzów, ale jest to projekt przemijający" - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor programowy TVP1 Jan Pawlicki. Najprawdopodobniej serial będzie emitowany tylko do końca bieżącego roku.

Telewizja Publiczna chciałaby, żeby w miejsce "Klanu" pojawiła się inna telenowela. Wirtualnemedia.pl spekulują, że będzie to najprawdopodobniej historyczno-kostiumowy "Złoty wiek".

Obecny kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca. Stacja chce go przedłużyć, ale tylko do końca roku 2016, żeby mieć odpowiednio dużo czasu na opracowanie nowej oferty programowej. Nie wiadomo jednak czy producenci zdecydują się na przedłużenie kontraktu, gdy będą wiedzieć, że docelowo "Klan" zniknie z anteny.

Pawlicki podkreśla, że czas antenowy po "Teleexpressie" jest kluczowy dla nowych władz, które chcą uatrakcyjnić to pasmo i wzbogacić w nim ofertę programową.

Popularny serial jest zdejmowany z anteny w tym samym czasie, kiedy nowa ekipa przywraca do życia znane programy z czasów PRL. Trwają prace nad nową popularno-naukową "Sondą", przywrócony ma zostać "Teleranek", być może na antenę wróci też "Wielka Gra" ze Stanisławą Ryster.

"Klan" jest najdłużej emitowaną w Polsce telenowelą. Miał już kłopoty w 2012 roku, ale ostatecznie kierownictwo nie zdecydowało się na zdjęcie programu. Szlagier "życie, życie jest nowelą" znają niemal wszyscy, a najbardziej kultowe sceny, takie jak "Śmierć Ryśka" przeszły już do historii.

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

  • ~Ptus: Narescie
  • ~Ptus: Narescie
  • ~Arek: Jak dalej zyc?

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!