MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Bezdomny z Wolverhampton zarabia na żebraniu 2,5 tys. funtów tygodniowo. I nie jest bezdomny

Getty

Dodano: 01.03.2016

„Bezdomny” z Wolverhampton zarabia na żebraniu od 300 do 500 funtów dziennie – donoszą brytyjskie media. Jego roczne zyski sięgają nawet 130 tys. funtów! To tylko o 12 tys. mniej, niż wynosi pensja… premiera Camerona. Takich przypadków może być znacznie więcej.

Osobnik o nieustalonych personaliach działa w okolicach centrów handlowych w Wolverhampton, w angielskim hrabstwie West Midlands. Według źródeł, na które powołują się władze miejskie, mężczyzna może zarabiać nawet 2,5 tys. funtów tygodniowo. Wiadomo jednak, że – mimo przekonującej „kreacji” – nie jest on bezdomnym, choć za takiego się podaje. W okolicy, w której grasuje oszust, średnie zarobki wynoszą 20 tys. funtów rocznie.

- Sądzę, że nikt nie lubi, gdy podczas wizyty w centrum handlowym, nagabywany jest przez osoby proszące o pieniądze. Wszyscy wiemy, że w większości przypadków żebrającymi nie są osoby bezdomne, tylko alkoholicy, którzy próbują uzbierać parę groszy na napoje wyskokowe – mówi Steve Evans, dyrektor ds. środowiska w councilu Wolverhampton.

Urzędnik uważa, że żebracy powinni być pociągani do odpowiedzialności karnej, jeśli tylko zdoła im się udowodnić, że parają się tym procederem. Wielu z nich – jak podkreśla Evans – robi to zawodowo. Według danych udostępnionych przez brytyjską policję, w 2015 r. prawie 80 proc. aresztowanych za żebranie na terenie Anglii i Walii miało dach nad głową.

- Policja i inne służby porządkowe posiadają szereg nowych i „elastycznych” uprawnień do radzenia sobie z zachowaniem antyspołecznym. A do takiej kategorii zalicza się żebranie – mówi rzecznik Ministerstwa ds. Społecznych i Samorządów.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~kam: zgadzam sie z Adamem!!!
  • ~adam: Jak ktos mu zazdrosci to niech tez idzie na ulice. Na pierszy rzut wyslalbym politykow, wszystkich, bez wzgledu na poglady.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!