MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Skopali 81-latka na śmierć, bo był muzułmaninem. Mężczyzna umierał 11 dni

Dale Jones (L), Damien Hunt (P). Fot. Policja.

Dodano: 01.03.2016

Dale Jones i Damien Hunt stanęli przed sądem oskarżeni o napad i zabójstwo. Dwaj 30-letni mężczyźni napadli na ulicy 81-letniego muzułmanina, ponieważ jeden z nich uznał, że ten na pewno jest pedofilem i zasługuje na karę. Skopali go więc i pobili. Teraz trafią za kraty. W sumie wymierzono im karę 46 lat pozbawienia wolności.

Do napaści doszło w sierpniu ubiegłego roku. Pijani i będący pod wpływem narkotyków Jones i Hunt na Doncaster Road w Rotherham spotkali 81-letniego Mushina Ahmeda, który zmierzał w kierunku meczetu, by tam oddać się modlitwie. Jones na jego widok wpadł w furię. Zaczął krzyczeć, że mężczyzna jest „groomerem” i zaatakował starszego człowieka. Bił go po głowie, a kiedy 81-latek upadł, napastnicy skopali go i deptali po nim. Na twarzy mężczyny pozostał ślad podeszwy buta Jonesa. Napastnicy złamali mu także sztuczną szczękę, w pozostałościach której znaleziono DNA Jonesa.

Obrażenia, które spowodowali były bardzo poważne. Ahmed, którego przewieziono do szpitala, zmarł po 11 dniach na intensywnej terapii.

10 minut przed atakiem na Ahmeda Jones zwyzywał pochodzącego z Azji taksówkarza.

- Jones natychmiast oskarżył go o bycie „groomerem”. To bez wątpienia jego słowo na pedofila i nie ma wątpliwości, że jedynym powodem oskarżenia rzuconego przez Jonesa było to, że pan Ahmed pochodził z Azji – mówił w sądzie prokurator Andrew Robinson QC.

Sami skazani nigdy nie podali powodów, dla których zdecydowali się dokonać napaści, ale można przypuszczać, że Robinson ma rację. Motywował ich rasizm.

81-letni Ahmed był dziadkiem i uchodził za wzorowego członka lokalnej społeczności. Ta – jak podkreślano w sądzie – bardzo ciężko zniosła to, co się stało.

Jones został za morderstwo skazany na dożywotni pobyt za kratami. O zwolnienie będzie się mógł starać po 32 latach. Hunt za zabójstwo usłyszał wyrok 14 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

  • ~asteres: Oni raczej medale powinni dostac
  • ~"G": To straszne, może napiszcie ilu w tym czasie zabito chrześcijan, bez powodu.
  • ~ana: niestety w chwili kiedy dzieje sie to co się dziej na świecie, jakos mnie to nie dziwi
  • ~Broner: I prawidłowo !!! Bardzo dobrze zrobili. Mogli jeszcze meczet spalić.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!