MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Hipermarket z "wielkiej czwórki" podpisał umowę z Amazonem na dostawy żywności

Centrum dystrybucyjne Amazona, fot. Getty Images

Dodano: 01.03.2016

Już wkrótce przez platformę Amazona będzie można kupować żywność od czwartej co do wielkości sieci supermarketów na Wyspach. W ramach umowy możliwe będą dostawy zarówno mrożonek jak i świeżych produktów. Przedstawiciele Morrisons są pewni, że w ten sposób zwiększą swój udział w rynku.

- To inwestycja oparta na niskim ryzyku i niskich kosztach, która jednocześnie pozwoli nam dotrzeć do większej liczby klientów. Z nadzieją patrzymy na współpracę z Amazonem i rozwój oferty w najbliższych miesiącach - uważa David Potts, dyrektor generalny Morrisons.

Z nowej oferty już wkrótce będą mogli korzystać użytkownicy platform Amazon Pantry (założonej w zeszłym roku i służącej do zakupów produktów spożywczych), jak i Amazon Prime.

Informacje o nowej współpracy zeszły się w czasie z kolejną nowością od Morrisons, polegającą na zacieśnieniu współpracy z inną platformą e-handlu, brytyjskim Ocado. Sieć supermarketów będzie korzystać z centrum w Erith w południowo-wschodnim Londynie, dzięki czemu dostawy do całego kraju będą znacznie łatwiejsze.

Po ogłoszeniu informacji o współpracy akcje Morrisons wzrosły najbardziej ze spółek notowanych na londyńskiej giełdzie. Wzrost o 5 procent to bardzo dobra wiadomość dla sieci, która od zeszłego roku boryka się ze sporymi trudnościami finansowymi. Musiała w związku z tym zamknąć 20 sklepów w 2015 roku, a w styczniu bieżącego roku poinformowała o planach zamknięcia kolejnych siedmiu.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!