MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Najbardziej wyluzowane małżeństwo na Wyspach. Zwlekali tydzień z odebraniem 32 milionów, bo...

fot. National Lottery/Twitter

Dodano: 24.02.2016

Gerry i Lisa Cannings, mieszkający w Deeping St James opodal Peterborough zwlekali aż tydzień z odebraniem rekordowej wygranej w lotto. Zgłosili się po 32,5 miliony funtów dopiero, gdy zakończyli remont w domu, bo obawiali się wizyty nieoczekiwanych gości.

- Wszędzie były porozwieszane prześcieradła i nie mieliśmy wystarczająco dużo miejsc siedzących - przyznaje z uśmiechem małżeństwo i dodaje, że zawsze starają się nie przejmować zanadto życiem i nie dramatyzować.

Szczęśliwy los, na którym znajdowały się numery 15, 16, 23, 39, 48 i 59 kupili, gdy odwiedzali w Slough 96-letniego Victora Canningsa, ojca Gerry'ego.

- Po losowaniu kilkakrotnie sprawdziłem kupon, sprawdzając liczby od najmniejszej i od największej. Nie wydawało się mi się to prawdopodobne, ale wszystko wskazywało na to, że wygraliśmy kupę pieniędzy - cieszył się 63-letni Gerry, emerytowany nauczyciel historii.

Para nie ma wielkich planów na wydanie pieniędzy. Za wygraną chcą polecieć na wycieczkę do Nowej Zelandii, zapłacić 3 tysiące funtów na przelot Spitfire'em i wesprzeć ratowników morskich.

Powtarzają również, że nie chcieliby zmieniać swojego życia z powodu wygranej. Wielu zwycięzców pokaźnej sumy miało spore problemy z utrzymaniem pieniędzy przy sobie. Canningsowie oświadczyli, że ich 11-letni syn będzie musiał poczekać na swój wymarzony prezent. Konsolę xBox otrzyma dopiero na urodziny, tak jak wcześniej się umówili. Dzieci na pewno dostaną od nich pomoc w usamodzielnieniu się i kupnie domu, ale rodzice zrobią wszystko, żeby pieniądze nie zawładnęły życiem najbliższych.

W czasie, gdy "najbardziej wyluzowane małżeństwo" kończyło remont domu, wiele osób ogarnęła prawdziwa gorączka złota. National Lottery poinformowało, że padły dwie "szóstki", ale po odbiór nagrody zgłosiło się tylko małżeństwo ze Szkocji. Nagle radykalnie zwiększyła się liczba osób, którym udało się skreślić szczęśliwe numery, ale nie udało się zachować kuponu. Największą sławę zdobyła 48-latka, która nawet pokazała zwycięski kupon, który wyprała w pralce. Na losie widoczne były wylosowane liczby, ale niestety wyblakła data losowania i wszelkie inne dane pozwalające go zidentyfikować.

 

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!