MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Bejsbolem w imigrantów, czyli „przyśpieszona nauka asymilacji” w UK

fot. Facebook

Dodano: 12.02.2016

Mariusz Pudzianowski, były strongman, w mocnych słowach wypowiedział się o uchodźcach przedostających się do krajów Unii Europejskiej z Bliskiego Wschodu. Kiedy okazało się, że imigranci ukryli się w należącej do jego firmy ciężarówce, a on sam został obciążony grzywną w wysokości 40 tys. funtów, sportowiec stwierdził, że „następnym razem powita ich w UK kijem bejsbolowym”.

„Pudzian” swoje niewybredne językowo komentarze opublikował na Facebooku, dołączając do nich zdjęcie kija bejsbolowego, którym chciałby bić ukrywających się w jego ciężarówkach pasażerów na gapę. „Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji” – napisał były strongman.

Powodem gniewu sportowca, prowadzącego obecnie działalność transportową o międzynarodowym zasięgu, był incydent, do którego doszło w Calais. Przeszukując jeden z pojazdów firmy „Pudziana”, francuscy kontrolerzy odkryli ośmiu uchodźców. Były strongman został za to obciążony grzywną w wysokości 40 tys. funtów. Musiał też pokryć koszty zniszczeń spowodowanych przez nielegalnych pasażerów, szacowane na kolejne 23 tys. funtów.

Dając upust swojemu niezadowoleniu, Pudzianowski nie przebierał w słowach. „Nie mam litości – śmiecie ludzkie!!! Mnie tam dać!! nie pożałuje bejsbola zero tolerancji!!! Ludzie jaka tolerancja?????? Ja już nie mam tolerancji dla tych śmieci – co niby nazywają się ludźmi!!! (…)  Jak mi ktoś z naszych pseudo-celebrytów powie, że ma być tolerancja, to wsadzę go do naczepy i niech zobaczy ludzkość oraz ich tolerancję!!!” – napisał.

Zdaniem sportowca, „witanie” imigrantów przy pomocy kija bejsbolowego jest uzasadnione, ponieważ „mamy tutaj do czynienia z obroną mienia własnego, które przez konwencję praw człowieka jest gwarantowane. Jeśli cię ktoś zaatakuje masz prawo się bronić, a jeśli ci coś ukradnie to na gorącym uczynku możesz go złapać, tudzież poturbować w celu zapobiegnięcia przestępstwu”.

Sprawą zajęła się już polska prokuratura. Jej zadaniem będzie sprawdzenie, czy nie doszło do złamania prawa z tytułu naruszenia art. 256 Kodeksu Karnego, mówiącego m.in. o nawoływaniu do nienawiści na tle różnic rasowych i wyznaniowych.

Polscy kierowcy to jedna z najliczniejszych grup korzystających z promów wypływających z francuskiego Calais. Zgodnie z danymi organizacji Road Haulage Association, rocznie odbywają oni ok. 700 tys. przepraw.

Dodaj komentarz

Komentarze (6)

  • ~LYSY: Bardzo dobrze Pudzian tak trzymaj!!pelne poparcie z mej strony
  • ~Brawo Mariusz: Właśnie odznaczam subskrypcje Maximus media, lewe pizdy i manipulatorzy.
  • ~Tomasz: Zjebany portal manipulacja
  • ~Lucas: Pierdolcie się maximus media
  • ~mlody: Z tego co wiem, to francuscy celnicy nie maja prawa wlepic mandatu juz nie mówiac o tak wysokiej każe pienięznej za przewożenie imigrantów. Tylko w anglii obowiazuje takie prawo, że za przewożenie imigrantów kare ponosi kierowca oraz właściciel firmy. Dlatego wiekszość kierowców prosi celników francuskich o sprawdzenie pojazdu przed wjazdem na prom lub eurotunnel, gdyz maja oni obowizazek to sprawdzic za darmo. Prawdopodobnie dzienikarzyna nie spradzil za co i gdzie zaplacil Pudzianowski tylko pisze głupoty
  • ~robert: zastanawia mnie jedno: minanowicie skoro francuscy celnicy przeszukali jego samochod to niby dlaczego we Francji musial placic funtami ?? Z tego co sie orientuje to we Francji obowiazuje euro...!!!

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!